banner331

banner319

Müftülükten 'evde zekat ve kurban vekaleti' hizmeti

Kayseri Sarız İlçe Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşların kurban vekaletlerini evlerine giderek kabul ediyor.

Kayseri Müftülüğü 28.06.2022, 11:30
Müftülükten 'evde zekat ve kurban vekaleti' hizmeti
© DİHA

Sarız İlçe Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde sürdürülen "2022 Yılı Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu" kapsamında kurban vekaleti vermek isteyen vatandaşların kurban vekaletlerini evlerinde alıyor.

Sarız İlçe Müftülüğü Zekat Koordinatörlüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sarız Şubesi görevlilerince ziyaret edilen vatandaşlar, zekat ve kurban organizasyonu hakkında bilgilendiriliyor.

Vatandaşların kurban ve zekat bağışlarını makbuz karşılığında teslim alan Sarız Müftülüğü Zekat Koordinatörü Resul Yiğit ve Türkiye Diyanet Vakfı Sarız Şubesi Muhasibi Abdurrahman Aslan, "Vatandaşlar uygulamaya yoğun ilgi gösteriyorlar. Zekatlarını güvenilir kaynaklara ve emin ellere teslim ettiklerinin bilincinde olan hayır sahipleri kurban bağışlarını, zekatlarını ve diğer bağışlarını makbuz karşılığında teslim ediyorlar." dediler.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)