banner250

banner246

Kur'an kursları arası Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması yapıldı

Kayseri İl Müftülüğü tarafından Kur’an kurslarına katılımı artırmak, Kur’an kurslarımızda okuyan öğrencileri itikat, ibadet, ahlak ve siyer gibi temel dini bilgileri öğrenmeye ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okumaya teşvik etmek amacıyla “Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması” düzenlendi.

Kayseri Müftülüğü 23.04.2019, 22:53
Kur'an kursları arası Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması yapıldı

Yarışma sonucunda, erkeklerde il birincisi Kocasinan İlçe Müftülüğüne bağlı Mustafa Germirli Kur’an Kursundan Ahmet Emin Yüce, bayanlarda 18 yaş altı il birincisi Zeynel Abidin Kur’an Kursundan Tuba Akdağ ve 18 yaş üstü bayanlarda il birincisi Seyit Mehmet Aksebzeci Kur’an Kursundan Neslihan Arslan oldu.

Erkeklerde il birincisi olan Kocasinan İlçe Müftülüğüne bağlı Mustafa Germirli Kur’an Kursundan Ahmet Emin Yüce, 03.05.2019 Cuma günü Malatya’da yapılacak olan bölge birinciliği yarışmasında Kayseri’yi temsil edecek.

Yarışmaya katılan öğrencilere İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmanın komisyon başkanlığını İl Müftü Yardımcısı Mehmet İzci, komisyon üyeliğini ise Dini Yüksek İhtisas Merkezi Eğitim Görevlisi Yüksel Demirkoparan ve Kocasinan İlçe Müftülüğü Vaizi Melik Işık yaptı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?