banner331

banner319

Kayseri'de Ezan-ı Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen "2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında Din Görevlileri Ezanı Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali Kayseri’de yapıldı.

Kayseri Müftülüğü 29.07.2022, 10:41
Kayseri'de Ezan-ı Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali düzenlendi
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından "2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında, personelin yeteneklerinin geliştirilmesine yönelik ülke genelinde düzenlenen Ezanı Güzel Okuma Yarışması'nın bölge finali Kayseri'de gerçekleştirildi.

 Ahmet İnci Camii'nde düzenlenen yarışmanın komisyon başkanlığını Yozgat Diyanet Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Hakan Karakuş, komisyon üyeliğini ise İl Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat, Talas İlçe Müftüsü Bünyamin Turgut, Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi Eğitim Görevlisi Yüksel Demirkoparan ve Camii Kebir Müezzin Kayyımı İsmail Hakkı Solmaz yaptı.

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucunda Yozgat İl Müftülüğüne bağlı Ahmet Yesevi Camii İmam Hatibi Samet Sabuncu birinci oldu.

Yarışmaya katılan bütün din görevlilerine İl Müftülüğü tarafından takım elbise hediye edildi.

Öte yandan yarışma öncesi 2022 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İl Müftülüğü tarafından daha önce gerçekleştirilen bilgi ve proje yazma yarışmalarında dereceye girenlere ödül töreni gerçekleştirildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)