banner268

banner250

Kayseri'de 'En İyi Narkotik Polisi Anne' semineri

banner265

Bağımlılıkla mücadele kapsamında Kayseri İl Müftülüğü bünyesinde hizmet veren kadın din görevlilerine yönelik "En İyi Narkotik Polisi Anne" konulu seminer düzenlendi.

Kayseri Müftülüğü 02.12.2021, 10:56
Kayseri'de 'En İyi Narkotik Polisi Anne' semineri
© DİHA

İçişleri Bakanlığı tarafından çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek, anne bilincini ve duyarlılığını artırmak amacıyla hayata geçirilen "En iyi Narkotik Polisi Anne" projesi kapsamında, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce İl Müftülüğü bünyesinde hizmet veren kadın din görevlilerine yönelik seminer düzenlendi.

Kadir Has Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seminerin açış konuşmasını yapan İl Müftü Vekili Mehmet İzci, “İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ve Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlüğümüzce en büyük değerimiz olan aile bütünlüğümüzü, gençlerimizi ve geleceğimizi tehdit eden madde bağımlılığı, sosyal medya bağımlılığı veya bunlara benzer her türlü bağımlılıkla mücadele ediyoruz. Koordinatörlerimiz ile sahaya inerek tespit edilen bağımlılara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızda İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Seminere İl Müftü yardımcıları Dr. Dursun Sarı ve Sedanur Sezen, Talas İlçe Müftüsü Bünyamin Turgut, İl Müftülüğü Gençlik ve Bağımlılık Koordinatörü Ayşe Bedir, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?