banner250

banner246

Kaymakam, belediye başkanı ve ilçe müftüsü kurban vekaletini TDV’ye verdi

Kayseri Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi İlçe Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve Develi İlçe Müftüsü Emin Patan, kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfına verdi.

Kayseri Müftülüğü 06.07.2021, 18:48
Kaymakam, belediye başkanı ve ilçe müftüsü kurban vekaletini TDV’ye verdi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2021 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu'na, önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de toplumun tüm kesimlerinden destek geliyor.

Bu kapsamda Develi Kaymakamı Murat Duru, İlçe Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve İlçe Müftüsü Emin Patan, kurban vekaletini ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere TDV’ye emanet etti.

Kaymakam Duru ve Başkan Cabbar ile bir araya gelen İlçe Müftüsü Patan, Türkiye Diyanet Vakfının “2021 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu” hakkında bilgi verdi.

Müftü Patan, “Ülkemizin dört bir yanında ve yurt dışında yaşayan hayırsever necip milletimizin kurban bağışları, Develi ilçemizde de devam ediyor. Develi İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Develi Şubesi olarak, Develili hayırsever kardeşlerimizin kurban bağışlarını kabul etmeye başladık. Hayırseverlerimizin bağışlarını İlçe Müftülüğümüzde ve Çarşı Camii önüne kurulan Kurban Bağış Standı'nda kabul ediyoruz.” dedi.

Kaymakam Duru, “Burada görev yaptığım süre boyunca her vesileyle Develi halkının hayri hizmetlerdeki gayretine şahit oluyorum. İlçemizde başlatılan ve Kurban Bayramı'na kadar devam edecek olan bu organizasyonda emeği geçen İlçe Müftülüğümüz personeline ve bizlerle birlikte bağış yapan Develili kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Cabbar ise “Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu kapsamında kesilen kurbanların yurt içinde ve yurt dışında yaşayan yoksullara, öksüzlere, mazlumlara, sığınmacılara bir umut olduğunu biliyoruz. Bizler de mazlumların, mağdurların bu sevincine katkıda bulunmak için yıllardır bu organizasyona destek veriyoruz. Ben bu vesileyle Develili vatandaşlarımızı da gerek burada kurulan Kurban Bağış Standı'na gelerek gerekse Develi İlçe Müftülüğüne giderek Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulunmaya davet ediyorum.” dedi.

banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?