banner203

banner222

Kardeşlik yüklü tır bu defa İzmir’e uğurlandı

Kayseri Müftülüğü koordinesinde hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan insani yardım malzemeleri, dualarla deprem bölgesi İzmir’e uğurlandı.

Kayseri Müftülüğü 17.11.2020, 12:23
Kardeşlik yüklü tır bu defa İzmir’e uğurlandı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülen "Şimdi Yaraları Sarma Zamanı" yardım kampanyası kapsamında, Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi koordinesinde "Yanındayız İzmir" sloganıyla bir tır dolusu insani yardım malzemesi hazırlandı.

Hazırlanan yardım malzemeleri İl Müftülüğünce düzenlenen törenle deprem bölgesi İzmir’e uğurlandı.

Gönderilen yardımlarla bir ailenin zaruri ihtiyacı olan neler varsa onları hazırlamaya gayret gösterdiklerini belirten İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, "Kayserili hayırseverlerimiz tarafından oluşturulan bu yardım tırımız inşaallah İzmir’de deprem sonucu felaket yaşayan İzmirli depremzede kardeşlerimizin birazcık da olsa yaralarını sarmak için Kayserimizden göndereceğimiz tırdır. Bu yardım tırımızda 2000 koli var. İnşaallah orada 2000 ayrı aileye bu gıda paketlerinden oluşan yardım kolilerimiz ulaşacaktır. Bu gıda paketlerimizde genel olarak bir evin zaruri ihtiyacı olan neler varsa onları koymaya gayret gösterdik. Bu yardımımız inşallah bölgedeki Türkiye Diyanet Vakfımızın yöneticileri ve elemanları tarafından ihtiyaç sahibi olan ailelere, başta da çadır kentlerde bulunan ya da evlerini bir şekilde kaybetmiş olup da çeşitli kurum ve kuruluşların, otellerin ve özel evlerin kiralanarak oturtulmuş olduğu depremzedelere ulaşacak. Ben hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Depremden yaralı olarak kurtarılarak tedavileri devam eden kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Depremden vefat eden kardeşlerimize de Yüce Mevla’dan rahmetler diliyorum. Yüce Mevla hayırlarımızı kabul eylesin." dedi.

Uğurlama törenine, İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, İl Müftü Yardımcıları Mehmet İzci, Yaşar Bolat, Dr. Dursun Sarı ve Sedanur Sezen, Melikgazi İlçe Müftüsü Ahat Taşcı, Kocasinan İlçe Müftüsü Halil Uzun, Talas İlçe Müftüsü Bünyamin Turgut, Hacılar İlçe Müftüsü Yusuf Ay ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)