banner324

banner319

İyilik dolu tırlar Kayseri'den yola çıktı

banner265

Kayseri İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi iş birliğinde “Yolumuz İyilik Olsun” sloganıyla yürütülen yardım kampanyası kapsamında hazırlanan yardım tırları, dualarla Suriye’ye uğurlandı.

Kayseri Müftülüğü 13.04.2022, 18:27
İyilik dolu tırlar Kayseri'den yola çıktı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde sürdürülen "Yolumuz İyilik Olsun" yardım kampanyası kapsamında Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi koordinesinde yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında hayırseverlerin desteğiyle 3 tır insani yardım malzemesi temin edildi.

Yardımları taşıyan tırların uğurlanması amacıyla tören düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende konuşan İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “Bugün burada bu 3 tır ile birlikte toplamda 722’nci tırımızı sınır ötesinde bulunan Suriyeli kardeşlerimize göndermiş olacağız. Yeryüzünde nerede bir garip varsa, nerede bir yoksul, yetim ve ihtiyaç sahibi varsa sizin gönlünüz oradadır. Kayseri'miz bu hususta çok duyarlıdır. Allah sizlerden razı olsun. Böyle bir milletin neferi ve ferdi olmaktan hepimiz iftihar ediyoruz. Kayseri halkımızla da iftihar ediyoruz. Bu hususta emeği geçen bütün çalışanlarımızdan ve halkımızdan Cenabıhak razı olsun.” dedi.

Kocasinan İlçe Müftüsü Halil Uzun’un yaptığı duanın ardından yardım tırları Suriye’ye doğru yola çıktı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)