Gençlik Huzurda Buluşuyor

Kayseri Müftülüğünce il genelinde yürütülen “Gençlik Huzurda Buluşuyor” projesi kapsamında sabah namazı buluşması düzenlendi.

Diyanet Haber
Gençlik Huzurda Buluşuyor

Kayseri Müftülüğü tarafından “Gençlik Huzur’da Buluşuyor” projesi kapsamında Hunat Camii'nde düzenlenen sabah namazı buluşmasına İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, kurum amirleri, din görevlileri, gençler ve vatandaşlar katıldı.

Sabah namazından sonra cemaate hitap eden Doç. Dr. GüvenAshab-ı Kehf kıssasından örneklerle gençlere tavsiyelerde bulundu.  

Güven şunları söyledi:

"Gençler! Ahlaksızlıkların yaşandığı toplumda 'uydum kalabalığa' diyerek siz de kötülüklere girmeyin. O kötülüklere karşı kendinizi koruyun. Bir araya gelip iyi işler yapın. Akran akranı etkiler. Birçok genç, kötülüğe akranı vesilesiyle gidip alışır. Ama aynı zamanda birçok genç de akranı vesilesiyle kötülükten kurtulur. Onun için az önce paylaştığım ayetlerde Allah bize Ashab-ı Kehf’i anlattı. Öldükten sonra dirilme var, ona göre hareket edin. Eğer toplumda insanlar kötülüğe doğru gidiyorsa siz kendinizi o kötülükten kurtarmanın yollarına bakın. Önce kendinizi kurtarın. Sonra da en yakınlarınızdan başlayarak toplumun kurtuluşu için çalışın.”

banner24
İl Müftüsü Güven’in sohbetinin ardından sabah namazı programı tesbihat ve dualarla sona erdi.

Cami çıkışında cemaate çorba ikram edildi.
 

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali İhsan konca
Ali İhsan konca - 2 ay Önce

Görevli kardeşlerimize teşekkür ederiz.tevbe istiğfar'ı Ehli tasavvuf bir imam kardeşimiz yaptırabilir.saygilarimla.cuma mız mübarek olsun.

Ömer ünal
Ömer ünal - 2 ay Önce

Rabbim gençlerimizi her türlü kötülükten muhafaza eylesin

SIRADAKİ HABER