banner250

banner246

Eğitim için geldi, Müslüman oldu

Afrika Togo vatandaşı Knansoh Colanı, eğitim için geldiği Kayseri'de, İl Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Kayseri Müftülüğü 06.07.2020, 11:04
Eğitim için geldi, Müslüman oldu
© Diyanet Haber

Müslüman olmak istediğini belirterek Kayseri İl Müftülüğüne başvuran Afrika Togo vatandaşı Knansoh Colanı, Kayseri Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Colanı için Kayseri Müftülüğünde "İhtida Merasimi" düzenlendi.

İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven öncülüğünde gerçekleştirilen merasimde Kelime-i Şehadet getiren Togo vatandaşı Colanı, Müslüman oldu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende İl Müftüsü Güven, Colanı'ye İslam dininin temel esasları ile ilgili bilgiler verdi.

Merasim Colonı’nin Kelime-i Şehadet getirmesinin ardından yapılan dua ile tamamlandı.

Eğitim için Kayseri’ye geldiğini belirten ve Abdullah Gül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden mezun olan Colanı; "Ailemde de İslam’ı seçenler vardı ama Kayseri’ye gelince İslam’ı daha iyi tanıma fırsatım oldu. İslam’ı tanıdıktan sonra Müslüman oldum." dedi.

İl Müftüsü Güven ise "Müslüman olan kardeşimiz Knansoh Colanı yeni isim olarak Selami’yi tercih etti. Bundan sonra kardeşimizin ismi Selami’dir. Yüce Mevla bundan sonraki hayatını hayırlı, bereketli ve Müslümanca geçirmeyi nasip eylesin." duasında bulundu.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek gerçekleştirilen merasimde İl Müftüsü Şahin Güven, Selami Colanı’ye "İhtida Belgesi" ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Fransızca Kur’an-ı Kerim Meali ve İslam’a Giriş adlı kitabı hediye etti. 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Ahmet Hürüm 12 ay önce
Rabbim hidayet üzerine kalmayı ve İslam üzere yaşamayı nasip eylesin. Allah Teala hazretleri imanını kabul eylesin.