banner243

banner239

Develi'den Suriye'ye yardım eli

Kayseri Develi İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Develi Şubesi iş birliğinde hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan 2 tır insani yardım malzemesi, dualarla Suriye’ye uğurlandı.

Kayseri Müftülüğü 17.11.2020, 16:22
Develi'den Suriye'ye yardım eli
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülen; Yolumuz İyilik Olsun kampanyası kapsamında, Develi İlçe Müftülüğü koordinesinde “Yükümüz Kardeşlik” sloganıyla ve hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan insani yardım malzemelerinin bulunduğu 2 tır, düzenlenen törenle Suriye’ ye uğurlandı. 

Uğurlama töreninde konuşan Develi Kaymakamı Murat Duru, "Bugün, mübarek bir günde böyle hayırlı bir iş için burada toplanmış bulunuyoruz. Böyle hayırlı bir işin sonucunu da hep birlikte dualarla, gönlümüzden gelen güzelliklerle bu 2 tırı göndereceğiz. Tabi ki bizim inancımız “veren el, alan elden üstündür” demiştir. Ecdadımız tarih boyunca hep böyle yapmıştır. 3 kıtaya hakim olmuştur. Ama hiçbir zaman almamış ve vermeyi çok iyi öğrenmiş. Bu, inancımızdan geliyor. Ben özellikle ilçe müftümüze teşekkür ediyorum. İlçe belediye başkanımıza ve personeline, imamlarımıza, çok değerli il müftümüze çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bu 2 tırı dolduran fedakâr, cefakâr Develimizin güzel insanlarından Allah razı olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

Kayseri’den Suriye’ye gönderilen toplam yardım tırları sayısının 654’e ulaştığını belirten İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, Türkiye Diyanet Vakfı olarak hemen sınırımızın ötesinde yıllardır kangren haline gelmiş olan bir savaş neticesinde evlerini kaybeden, yurtlarından olan, önemli bir kısmı ülkemize, Kayserimize, Develimize misafir olarak gelen, ama büyük bir kısmı da sınır ötesinde, özellikle de kahraman ordumuzun o bölgelerdeki terör eylemlerini ve teröristleri ayıklayarak oluşturmuş olduğu güvenli ve emniyetli bölgelerde yaşayan Suriyeli kardeşlerimize Kayseri İl Müftülüğü, ilçe müftülükleri ve Türkiye Diyanet Vakfının il ve ilçe şubeleri olarak sürekli destek veriyoruz. Benim Kayseri’de il müftüsü olarak görev yaptığım süre 5 yılı geçti. 4 buçuk yıldır da biz Kayseri’den ve ilçelerinden yardım gönderiyoruz. Bu güne kadar göndermiş olduğumuz yardımlar bu 2 tırımızla birlikte 654 tır yapıyor elhamdülillah. Bunların tahmini değeri yaklaşık 25 milyar TL’dir. Allah Teâla şöyle buyurmaktadır: “Ey kullarım. Eğer benim size vermiş olduğum nimetlere şükrederseniz size verdiğim nimetleri artırırım. Ama nankörlük ederseniz bilin ki azabım çok şiddetlidir.” Şu anda buradaki 2 tır, Develili kardeşlerimizin Rabbimize şükran hediyesidir. Rabbimize biz şükrettikçe Rabbimiz de bize artıracaktır.’’ ifadelerini kaydetti.

Develi İlçe Müftüsü Emin Patan ise kampanyaya destek ve katkılarından dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek gerçekleştirilen törenin ardından yardım tırları dualarla Suriye’ye uğurlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner214
Yorumlar (0)