banner250

banner246

Bölgenin müftüleri Kayseri'de buluştu

Kayseri’de, bölgedeki il müftüleri ve il millî eğitim şube müdürlerinin katılımıyla istişare toplantısı düzenlendi.

Kayseri Müftülüğü 26.04.2019, 10:36
Bölgenin müftüleri Kayseri'de buluştu
© Diyanet Haber

Kayseri İl  Müftülüğü ev sahipliğinde, 13 il müftüsü ve 2 il millî eğitim şube müdürünün katılımıyla "4. Bölge Merkezi Bölge Müftüleri İstişare Toplantısı" yapıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, "36. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'na ön hazırlık yapmak üzere bir araya geldik. 13 ilimizin il müftüsünü ve 2 ilimizin de il millî eğitim şube müdürünü Kayseri’de misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Bugün yapacağımız istişare toplantısı ile özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve ilahiyat fakültelerinin iş birliği imkânları üzerinde değerlendirmelerde bulunacağız. Bölge Müftüleri Toplantısı'na katılımlarından dolayı değerli hocalarıma teşekkür ediyor, toplantının hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, Diyanet İşleri Başkanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve ilahiyat fakülteleri arasındaki iş birliği imkânları konusu başta olmak üzere uygulamalı din hizmetleri, staj eğitimleri, eğitim programı ve materyalleri, kurumsal tanıtım faaliyetleri, okul-Kur’an kursu iş birliğine dayalı örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi uygulamaları, hafızlık sonrası süreç, tashih-i huruf kursu gibi kursların eğitici eğitimleri, öğretici desteği, eğitim ortamları, "Gençliğe Değer” projesi ve uluslararası imam hatip lisesi konuları ele alındı. 

Din hizmetinde karşılaşılan problemlere çözümlerin de konuşulduğu toplantıda, örnek çalışmaların tanıtılması, yaygınlaştırılması ve iş birliği yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıya Ankara İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal, Çankırı İl Müftüsü Bürhan Keleş, Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek, Karaman İl Müftüsü Muhammet Lütfi Ketenci, Kırıkkale İl Müftüsü Şahin Yıldırım, Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman, Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Niğde İl Müftüsü Ali Çetin, Sivas İl Müftüsü Yusuf Akkuş, Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik, Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Erkan Yakışır ve Sivas İl Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Fehmi Tutkun katıldı.
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?