banner203

banner222

Aileler camide buluştu

Kayseri Müftülüğü, Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında "Aileler Camide Buluşuyor" adıyla program düzenledi.

Kayseri Müftülüğü 03.11.2020, 17:00
Aileler camide buluştu
© Diyanet Haber

"2020 Yılı Mevlid-İ Nebi Haftası" etkinlikleri kapsamında Kayseri İl Müftülüğü, Hacı Kılıç Camii’nde "Aileler Camide Buluşuyor" programı düzenledi.   

"Peygamberimiz ve Çocuk" temasıyla düzenlenen buluşmada ailelere hitap eden İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, "Şu anda burada üç nesil var. Üç nesil bir arada Rabbimize kullukta, O’nun huzurundayız elhamdülillah. Bizler uzun yıllardır, hatta belki de yüzyıllardır camilerimizde iki kesimi ihmal ettik; birincisi çocuklar, ikincisi hanımefendiler. Oysa bize örnek olan efendimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın (s.a.s.) mescidinde hem kadınlara hem de çocuklara yer vardı." dedi.

Müftü Güven şöyle devam etti:

"Camilerin inşaatına gösterdiğimiz özeni, camilerimizin manevi imarına, cemaatimizin bol olmasına daha fazla göstermemiz gerektiğine inanıyorum. Üzülerek ifade etmek gerekiyor ki kadınlarımız el çektirildiler. Gençlerimizse işte-güçte, okulda ve başka yerlerdeler. Çocukların gelmesi için anne ve babalarıyla gelmeleri gerekiyor. Anne-babalar gelmeyince, haliyle çocuklar da gelemiyor. Onun için cuma namazının dışında sadece yaşlı cemaatimiz bulunuyor. Onlara öncelikle teşekkür ederim. Çünkü yaşlı cemaatimiz olmasa camilerimizin çoğu kapanır, cumadan cumaya açılır. Ama bu kadar güzel, bu kadar nezih camiler yapıyoruz. O zaman bu camileri günün 5 vakti dolduralım. Gençlerimizle, yaşlılarımızla, kadınlarımızla, erkeklerimizle, engellilerimizle dolduralım. Bunun için çaba ve gayret gösterelim inşallah."

Öte yandan Kayseri Müftülüğünce Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle "Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticileriyle Mevlid-i Nebi Buluşması" düzenlendi. 

Kocasinan Uhud Yatılı Kız Kur'an Kursu’nda düzenlenen programda STK temsilcileriyle bir araya gelen İl Müftüsü Şahin Güven, ‘‘Peygamberimiz ve Çocuk’’ temasıyla gerçekleştirilen Mevlid-i Nebi Haftası etkinleri hakkında bilgi verdi.

Program sonunda katılımcılara Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından oluşan kitap seti hediye edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner214
Yorumlar (0)