banner103

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan din gönüllülerine...

Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş din görevlilerine ithafen özel bir yazı kaleme aldı.

Kaynak 03.10.2018, 16:50
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan din gönüllülerine...
© Diyanet Haber
banner197

Başkanlık yayınları tarafından kitapçık haline getirilen yazıda Başkan Erbaş, "Ülkemizin en ücra köşeleri dâhil olmak üzere her karış toprağında din hizmeti icra eden; camilerimizin mihrabından, minberinden, kürsüsünden, minaresinden hakkın ve hakikatin sesini yükselten; Kur’an kurslarımızda Allah’ın kitabını ve Resûl-i Ekrem’in örnek hayatını öğreten; büyük bir özveriyle milletimizin manevi hayatına rehberlik eden; bu mübarek vazifeyi hayat tarzı edinen siz değerli meslektaşlarımı en kalbî duygularımla selamlıyorum." sözleriyle başladığı kitapçıkta din hizmetinin yüce bir görev olduğunu vurgulayarak "Gayemiz; vazifesini müdrik, hayra çağıran bir topluluk olmaktır." dedi.

İşte Prof. Dr. Ali Erbaş'ın din gönüllülerine ithafen yazdığı o kitapçık;

Okumak İçin TIKLAYINIZ>>>

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (6)
Mahmut DURMUŞ İmam-Hatip OSMANİYE 2 yıl önce
Allah razı olsun değerli başkanım.C.Hak cümlemizi muvaffak eylesin.
Kasım TAHTA 2 yıl önce
Amin. Sayın Başbakanımızın eline, diline sağlık. Allah razı olsun ve bizleri de bu hayırlı görevde muvaffak etsin inşAllah.
Mesut Açıkgöz 2 yıl önce
Allah cc başarılar versin
Cahit Tutar Din Görevlisi Ümraniye/ist. 2 yıl önce
Sevgili hocamıza teşekkür ediyorum.Selam,saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.Allah cümlemizin yar ve yardımcısı olsun.
Mehmet EFE 2 yıl önce
Saygıdeğer başkanım görüş ve düşüncelerinize teşekkür ederim.acizane bir düşüncemi paylaşmak istedim.Malumunuz biz din görevlileri olarak hac umreye görevli gitmekteyiz fakat daha önceden orta okul lise gibi okulları dışardan bitenlerden biri olarak ilahiyatçı arkadaşlar la aynı katakorude imtihanla yarisiyoruz dolayısıyla onlardan yüksek puan almanız mümkün olmuyor.Bu nedenle maalesef hac umre yapamadan emekli olunmaktadır buna bir çözüm yolu olabilecek mi diye acizane fikir telakkisinde bulunmak istedimT.D.V.S NEVŞEHİR ACIGÖL İLCE TEMSİLCİSİ.
Din Görevlisi 2 yıl önce
Muhterem Hocamıza çok teşekkür ediyoruz, çok güzel olmuş.