banner250

banner255

Yaz Kur'an kursları futbol turnuvası

Kars Selim İlçe Müftülüğünce yaz Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik futbol turnuvası düzenlendi.

Kars Müftülüğü 01.08.2019, 15:34
Yaz Kur'an kursları futbol turnuvası
© Diyanet Haber

Selim İlçe Müftülüğünce yaz Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler arasında düzenlenen futbol turnuvası finalinde,  Merkez Cami ile Cumhuriyet Mahallesi öğrencileri karşı karşıya geldi.

Penaltılara giden karşılaşmada Cumhuriyet Mahallesi Merkez Cami takımını eleyerek kupanın sahibi oldu.

İlçe Müftüsü Özcan Cihangir, “Yaz Kur’an kurslarına devam eden öğrencilerimizin ilgi ve sevgisini artırmak, kurslar arası kaynaşmayı sağlamak ve kurslara motive etmek amacıyla sosyal etkinliklere ağırlık veriyoruz.” dedi.

Turnuvalar bizim için bir araç

Müftü Cihangir, “Bu turnuva da amacımız, öğrencilerimizi turnuvayı vesile kılarak kurslara çekmek, birlik ve beraberlik sağlamak, onları kaynaştırmak ve bu şekilde geleceğe yönelik onları hazırlamaktır. Turnuva sadece bizim için bir araçtır.” İfadelerini kullandı.

Teknoloji bağımlısı bir nesil yetiştirmek istemiyoruz

Düzenlenen etkinliklerin çocuklara disiplin ve takımla çalışma ruhu verdiğini de belirten Cihangir, sözlerini şöyle noktaladı:

“Özellikle ergenlik dönemindeki öğrencilerimizi, yaşadıkları değişimlerden kaynaklı enerji ve stresi sağlıklı bir şekilde atabilmesi için spora yönlendirmeyi uygun gördük. Çocuklarımız antrenmanlarda hem takım ile çalışma ve spor disiplini kazanıyor, hem de enerjilerini atma fırsatı buluyor. Gününü bilgisayar ve telefon başında geçiren, teknoloji bağımlısı bir nesil yetiştirmek istemiyoruz.”

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)