banner250

banner203

Selim Müftülüğü “Çanakkale Ruhu” konulu konferans düzenledi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla Kars Selim İlçe Müftülüğü “Çanakkale Ruhu” konulu konferans düzenledi.

Kars Müftülüğü 27.03.2019, 17:22
Selim Müftülüğü “Çanakkale Ruhu” konulu konferans düzenledi
© Diyanet Haber

Selim İlçe Müftülüğünce düzenlenen “Çanakkale Ruhu” konulu konferans, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programın açış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Özcan Cihangir’in ardından Kafkas Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Emin Seyhan'ın “Çanakkale Ruhu” konulu konferansı başladı.

Doç. Dr. Seyhan, özellikle öğrencilerin yoğun katılım sağladığı konferansta şehitlik ile bir ve beraber olmanın önemini anlatan bir sunum yaptı.

Programın sonunda İlçe Müftülüğünce lise öğrencileri arasında düzenlenen şiir okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Kafkas Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Emin Seyhan, İlçe Müftüsü Özcan Cihangir, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri; imam hatip lisesi idareci, öğretmen ve öğrencileri ile din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Imam hatipli 2 yıl önce
Allah daha cok artirsin ilcemizde bende bu okulun ilk mezun olan ogrencisiyim benden sonra gelen ogrencilerle gurur duyuyorum