banner324

banner319

Kars'ta vekaleten kurban tanıtım toplantısı düzenlendi

banner265

Kars İl Müftülüğü, "Türkiye Diyanet Vakfı 2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenledi.

Kars Müftülüğü 02.06.2022, 15:35
Kars'ta vekaleten kurban tanıtım toplantısı düzenlendi
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla Ankara'da düzenlenen "2022 Yılı Vekaletle Kurban Tanıtım Toplantısı"nda, 2022 yılında kurbanlarını Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) organizasyonuyla vekaleten kestirecek vatandaşlar için yurt içi ve yurt dışı fiyatları açıklandı.

Buna göre Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla vekaleten kurban kestirmek isteyen vatandaşlar için; yurt içinde vekaletle kurban kesim bedeli 2 bin 250 lira, yurt dışında vekaletle kurban kesim bedeli ise 1800 lira olarak belirlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülecek vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonuna, il ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek verecek.

Bu kapsamda Kars İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Kars Şubesi ev sahipliğinde "2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenlendi.

Toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanı Erdal Ertorun konuşmacı olarak katıldı.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda İl Müftüsü Yusuf Eviş, ilçe müftüleri ve din görevlileri de hazır bulundu.

toplantının açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Eviş, “Kurbanın hikmetiyle yüreklerde buluşuyoruz. İlimizde 2021 yılında 363 vekaletle kurban organizasyonu gerçekleştirdik. Ben inanıyorum ki bu sayı bu sene daha da artacaktır. Bu sayının artması için siz din görevlilerimizle birlikte sahada olarak kurbanın bereketiyle tüm yüreklerde yer edinmeliyiz.” dedi.

Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanı Ertorun ise şu ifadelere yer verdi:

"Dini bir vecibe olan bu ibadeti 1993 yılından bugüne her geçen yıl artan bir ivmeyle gerçekleştiriyoruz. Kurban organizasyonunun her aşamasında dikkat ve hassasiyetle hareket ediyoruz. Hayırsever milletimizin dünyaya uzanan iyilik eli oluyoruz. Kurban kesimleri öncesi ve sonrası bağış sahibini şeffaf bir şekilde bilgilendiriyor, kurban etlerini ülkemizde ve yeryüzünün en muhtaç coğrafyalarında ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Türkiye Diyanet Vakfı Türkiye’de ve dünyada vekaletle kurban organizasyonunda güvenin sembolü haline geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının ortaklaşa yürüttüğü vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu, İslam coğrafyasındaki mazlumların umudu olduğu."

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)