Kağızman’ın ilk yatılı Kur’an kursu açıldı

Kars'ın Kağızman ilçesinde bir ilk olan "Yatılı Kız Kur'an Kursu" hizmete açıldı.

Diyanet Haber
Kağızman’ın ilk yatılı Kur’an kursu açıldı

Kağızman İlçe Müftülüğünce yapımına 2017 yılında başlanan ve Kağızman'da bir ilk olan Hacı Atalay-Miyase Çelik Yatılı Kız Kur’an Kursu dualarla açıldı.

Kursun açılışı için düzenlenen törene Kars Valisi Rahmi Doğan, İl Müftüsü Yusuf Eviş, Kağızman İlçe Müftüsü Özcan Yılmaz, kursu yaptıran hayırseverler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur'an kursunun açılışında konuşan Kağızman İlçe Müftüsü Özcan Yılmaz, binanın tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek: "Kursumuz 40 yatak kapasitelidir. Kursumuz bünyesinde açılan hafızlık sınıfına 20, ortaokula giden kız öğrencilerimizden ise 40 kişi olmak üzere toplamda 60 öğrencimizi kabul edeceğiz. Ayrıca liseye geçiş sınavına hazırlanan öğrencilerimizin derslerine de burada açacağımız etüt merkezinde destek olacağız. Yetişkinlere yönelik Kur’an kursumuz ise gündüzlü olarak hizmet verecek.” dedi.

Kars Müftüsü Yusuf Eviş’in yaptığı duanın ardından Hacı Atalay-Miyase Çelik Yatılı Kız Kur’an Kursu'nun açılışı yapıldı.

Öte yandan açılışı gerçekleştirilen Kur’an kursu bünyesinde 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik 4 sınıf açılması planlanıyor.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
nidanur aygün
nidanur aygün - 7 ay Önce

inanın çok güzel bir yer müftümüze çok teşekürler

nidanur aygün
nidanur aygün - 7 ay Önce

inanın çok güzel bir yer müftümüze çok teşekürler

Güngör
Güngör - 9 ay Önce

Özcan hocamıza Slm ediyorum hizmetlerinde başarılar diliyorum

MUHAMMET KARA
MUHAMMET KARA - 9 ay Önce

Özcan bey kardeşimizi ve bütün emeği geçenleri tebrik ediyorum. Rabbim kabul buyursun ve daha nice böyle güzel hizmetleri Özcan bey kardeşimize ve cümlemize nasip eylesin.

Mehmet Polat
Mehmet Polat - 9 ay Önce

Kağızman ilçe müftümüz Özcan Yılmaz çalışkan ve dinamik bir insan.
Emeği geçenlerden Allah razı olsun...

SIRADAKİ HABER