banner250

banner255

Kağızman’ın ilk yatılı Kur’an kursu açıldı

Kars'ın Kağızman ilçesinde bir ilk olan "Yatılı Kız Kur'an Kursu" hizmete açıldı.

Kars Müftülüğü 25.10.2018, 11:39
Kağızman’ın ilk yatılı Kur’an kursu açıldı
© Diyanet Haber

Kağızman İlçe Müftülüğünce yapımına 2017 yılında başlanan ve Kağızman'da bir ilk olan Hacı Atalay-Miyase Çelik Yatılı Kız Kur’an Kursu dualarla açıldı.

Kursun açılışı için düzenlenen törene Kars Valisi Rahmi Doğan, İl Müftüsü Yusuf Eviş, Kağızman İlçe Müftüsü Özcan Yılmaz, kursu yaptıran hayırseverler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur'an kursunun açılışında konuşan Kağızman İlçe Müftüsü Özcan Yılmaz, binanın tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek: "Kursumuz 40 yatak kapasitelidir. Kursumuz bünyesinde açılan hafızlık sınıfına 20, ortaokula giden kız öğrencilerimizden ise 40 kişi olmak üzere toplamda 60 öğrencimizi kabul edeceğiz. Ayrıca liseye geçiş sınavına hazırlanan öğrencilerimizin derslerine de burada açacağımız etüt merkezinde destek olacağız. Yetişkinlere yönelik Kur’an kursumuz ise gündüzlü olarak hizmet verecek.” dedi.

Kars Müftüsü Yusuf Eviş’in yaptığı duanın ardından Hacı Atalay-Miyase Çelik Yatılı Kız Kur’an Kursu'nun açılışı yapıldı.

Öte yandan açılışı gerçekleştirilen Kur’an kursu bünyesinde 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik 4 sınıf açılması planlanıyor.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (7)
Edanur serbest 7 ay önce
Rica etsem telefon numarasını bilen varsa verebilirim
nidanur aygün 3 yıl önce
inanın çok güzel bir yer müftümüze çok teşekürler
Edanur serbest 7 ay önce
Sizden ricam telefon numarasını bilen varsa yardımcı olabilirmi
nidanur aygün 3 yıl önce
inanın çok güzel bir yer müftümüze çok teşekürler
Güngör 3 yıl önce
Özcan hocamıza Slm ediyorum hizmetlerinde başarılar diliyorum
MUHAMMET KARA 3 yıl önce
Özcan bey kardeşimizi ve bütün emeği geçenleri tebrik ediyorum. Rabbim kabul buyursun ve daha nice böyle güzel hizmetleri Özcan bey kardeşimize ve cümlemize nasip eylesin.
Mehmet Polat 3 yıl önce
Kağızman ilçe müftümüz Özcan Yılmaz çalışkan ve dinamik bir insan.
Emeği geçenlerden Allah razı olsun...