banner250

banner246

Din görevlileri vatandaşa umut olmaya devam ediyor

Kars Arpaçay İlçe Müftülüğü, sokağa çıkmaları sınırlandırılan vatandaşların yardımına koşuyor.

Kars Müftülüğü 11.05.2020, 22:46
Din görevlileri vatandaşa umut olmaya devam ediyor
© Diyanet Haber

Koronavirüsle mücadeleye tam destek veren il ve ilçe müftülükleri, "65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmaları kapsamında, din görevlileri eliyle 81 ilde vatandaşa hizmet etmeye devam ediyor.

Vatandaşa hizmet için seferber olan Arpaçay Müftülüğü din görevlileri, diğer kamu personeli ile birlikte yaşlı ve hasta vatandaşları evlerinde tek tek ziyaret ediyor, bir ihtiyaçlarının olup olmadığını soruyor, ihtiyacı olanlar için alışveriş yaparak evlerine teslim ediyor.

"Kim Müslümanın bir ihtiyacını giderirse, Allah da onun ihtiyaçlarını giderir. Kim Müslümanın bir sıkıntısını giderirse, Allah da kıyamet günü onun sıkıntılarını giderir." Hadis-i Şerifi ışığında, bir taraftan yaşlı ve kronik hastaların temel ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan din görevlileri, diğer taraftan topluma dini ve manevi rehberlik hizmeti sunuyor.

Öte yandan "Ekonomik İstikrar Kalkanı" destek programı kapsamında, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koronavirüs salgını nedeniyle mağduriyet yaşayan vatandaşlara tahsis edilen ücretler, din görevlilerince ihtiyaç sahiplerine teslim ediliyor.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (1)
hasan 1 yıl önce
Her zaman halkımızın yanında olan Din Görevlilerimize sonsuz teşekkür