banner250

banner246

Din görevlileri Ramazan'da ihtiyaç sahiplerine umut oldu

Kars Digor İlçe Müftülüğüne bağlı din görevlileri, Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koştu.

Kars Müftülüğü 21.05.2020, 23:34
Din görevlileri Ramazan'da ihtiyaç sahiplerine umut oldu
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı koordinesinde, il ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri, ihtiyaç sahibi ailelerin umudu olmaya devam ediyor. 

Digor İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Digor Şubesi iş birliğinde din görevlilerinin katkılarıyla hazırlanan Ramazan yardımı kolileri, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Din görevlileri ve hayırseverlerin desteği ile hazırlanan gıda kolisi ve market alışveriş kartının ihtiyaç sahibi ailelere tesliminde konuşan Digor İlçe Müftüsü Yahya Ertürk; “Diyanet İşleri Başkanlığımız, bu yıl Ramazan ayının temasını 'Ramazan ve Sorumluluk Bilinci' olarak belirledi. Digor İlçe Müftülüğü olarak bizler de bu sorumluluğun bir gereği olarak, yardıma muhtaç ailelerin hanelerine misafir olduk ve bir nebze de olsa kardeşlerimize yardımcı olmaya çalıştık. Cenâb-ı Hakk güzel bir yardımlaşma örneği sergileyen din görevlilerimizden ve hayırsever vatandaşlarımızdan ebeden razı olsun. Yapılan bu hayırlı hizmeti kabul eylesin. Din görevlilerimize gösterdikleri bu güzel davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Frt 1 yıl önce
Allah kabul eylesin