banner250

banner246

Karaman'da yardım seferberliği

Karaman İl Müftülüğü, ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla Türkiye Diyanet Vakfı Karaman Şubesi iş birliğinde, "Haydi Karaman; Bu Ramazan Paylaş Kazan" sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

Karaman Müftülüğü 21.05.2020, 03:28
Karaman'da yardım seferberliği
© Diyanet Haber

Virüs salgınıyla mücadelede Vefa Sosyal Destek gruplarına destek veren Karaman İl Müftülüğü, ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla Türkiye Diyanet Vakfı Karaman Şubesi iş birliğinde "Haydi Karaman; Bu Ramazan Paylaş Kazan" sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

"Kendileri de sevip istedikleri halde yoksula, yetime ve esire yedirirler." Ayet-i Kerime ışığında, din görevlileri öncülüğünde sürdürülen yardım kampanyası kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere destek olunuyor.

Bu kapsamda ihtiyaç sahibi dul, yetim, ve yaşlılar başta olmak üzere ilk etapta 500 aileye gıda ve giyecek yardımı ulaştırıldı.

Öte yandan Karaman Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Karaman Şubesi, hayırseverlerin desteği ile koronavirüs salgınından etkilenen ailelerin faturalarını ödedi; kimsesiz, öksüz, yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık elbise hediye etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)