banner203

banner250

Gençler sabah namazında buluştu

Karaman İl Müftülüğü, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında “Gençlerle Sabah Namazı Buluşması“ düzenledi.

Karaman Müftülüğü 06.10.2021, 14:36
Gençler sabah namazında buluştu
© DİHA

Karaman İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle Aktekke Camii’nde “Gençlerle Sabah Namazı Buluşması“ düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda gençlere hitap eden İl Müftüsü Faruk Gürbüz, "Genç olup da namaz kılmak, uykunun tatlı zamanında kalkıp namaza gelmek çok anlamlı ve çok güzel bir davranış." dedi.

“İyi arkadaşla kötü arkadaş, misk taşıyan kimse ile körük üfüren kimse gibidir’’

İl Müftüsü Gürbüz, gençlerin arkadaş seçme konusunda çok dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatarak şunları kaydetti:

“Allah Resulü (s.a.s.) arkadaş seçiminin önemine binaen şöyle bir benzetmede bulunur; 'İyi arkadaşla kötü arkadaş, misk taşıyan kimse ile körük üfüren kimse gibidir.' Misk taşıyan ya sana onu ikram eder yahut sen ondan (miski) satın alırsın ya da ondan güzel bir koku duyarsın. Körük üfüren kimse ise ya elbiseni yakar ya da ondan kötü bir koku duyarsın! Tıpkı sevgili Peygamberimiz tarafından kokuların en güzeli sayılan miski taşıyan kimse gibi. O, doğrudan miski ikram etmese ya da kendisinden misk satın alınmasa bile en azından etrafına yaydığı güzel kokuyla insanı etkiler. Kötü arkadaş ise tıpkı körük üfüren kişi gibi. O, körüğe her üfleyişinde etrafa saçtığı kıvılcımlarla yanında bulunan kimsenin ya elbisesini yakar ya da yakmasa bile üzerine kötü kokusu siner, isi pası bulaşır."

Sabah namazı buluşmasının ardından gençlere çorba ikram edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?