banner250

Çocuklar unutulmuyor

Karaman İl Müftülüğü, koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları sınırlandırılan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor, çocuklara hediyeler götürüyor, topluma dini ve manevi rehberlik hizmeti sunuyor.

Karaman Müftülüğü 13.04.2020, 16:08
Çocuklar unutulmuyor
© Diyanet Haber

Tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı Türkiye’de alınan tedbirlerin ardından, haber merkezimize 81 ilden benzer haberler ve fotoğraf kareleri gelmeye devam ediyor.

İl ve ilçe müftülükleri koordinesinde tüm il, ilçe, belde ve köylerde vatandaşları evlerinde tek tek ziyaret eden ve koronavirüs tedbirleri hakkında bilgi veren din görevlileri, resmî iş ve işlemler de dâhil olmak üzere vatandaşların her türlü ihityacında yanlarında olmuyor.

İçişleri Bakanlığınca valilikler bünyesinde oluşturulan "65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmalarında da aktif bir şekilde yer alan din görevlileri, vatandaşları ziyaret ederek sıkıntılarını dinliyor dışarıdaki resmî işlemlerini gerçekleştiriyor.

Öte yandan Karaman Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Karaman Şubesi iş birliğinde hazırlanan yardım kolileri, din görevlileri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)