banner250

banner246

Hafızlık Bölge Finali Karabük’te Yapıldı

Karabük'te Bayan Din Görevlileri birincilik için yarıştı

Karabük Müftülüğü 05.07.2018, 14:16
Hafızlık Bölge Finali Karabük’te Yapıldı
© Diyanet Haber

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği Bayanlar Hafızlık Bölge Yarışması Pazar günü öğle namazınından sonra Karabük Merkez 5000 Evler Mahallesi Merkez Caminde yapıldı.

Komisyon Başkanlığını Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Bayram Yılmaz’ın yaptığı yarışmada birinciliği Eskişehir’den katılan Kur’an Kursu Öğreticisi Hediye Bayram, ikinciliği Karabük’ten Kur’an Kursu Öğreticisi Gül Yavuz ve üçüncülüğü Ankara’dan Kur’an Kursu Öğreticisi Hatice Kalaycı elde etti.

İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk yaptığı konuşmada; hafızlığın en zor yanının onu hıfz edebilmek olduğunu, bunu başarabilen insanların hem dünyada hem de ahirette faydasını göreceğini, hafızlık müessesesinin devamı için bu işi başarabilecek nesiller yetiştirilmesinin elzem olduğunu belirterek katılımcılara, kendilerini yetiştiren anne, baba ve hocalarına teşekkür etti.

Yarışmaya katılan yarışmacılara komisyon üyelerinin hediye takdimi ile program sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (1)
Abide Büyükkal 3 yıl önce
Hediye Bayramoğlu hanımefendi hocam gibi ilmi derya deniz olan biri daha yoktur. Kuranı Kerimden aradan bir ayet okusanız falan süre falan numarali ayet der. Ayetin mealini okusaniz metnini size söyler. Büyüklerin dediği gibi ayaklı Kuranı Kerim.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?