banner203

banner250

Türkiye birincisi hafız ödüllendirildi

Kahramanmaraş İl Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde düzenlenen "Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması" birincisi Mehmet Ali Sarıtürk'ü ödüllendirdi.

Kahramanmaraş Müftülüğü 19.10.2020, 11:29
Türkiye birincisi hafız ödüllendirildi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde "Evimizin Neşesi Kur’an Sesi" sloganıyla çevirimiçi düzenlenen "Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması" birincisi Mehmet Ali Sarıtürk, ödüllendirildi.

Kahramanmaraş İl Müftülüğünce Sarıtürk için "Ödül Takdim Töreni" düzenlendi.

Ulu Camii'de düzenlenen törende konuşan İl Müftüsü Celal Sürgeç, Kur'an ve hafızlık eğitiminin önemine dikkat çekti, Kahramanmaraş’ın hafızlık eğitimine çok önem verdiğinin altını çizdi.

İl Müftüsü Sürgeç, Kahramanmaraş’ın Türkiye genelinde düzenlenen hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmalarında daha önce de dereceleri bulunduğunu kaydetti, hafızlık kurslarında görev yapan yönetici ve öğreticilere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Celal Sürgeç, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından gönderilen hediye çekini Türkiye birincisi Mehmet Ali Sarıtürk'e takdim etti.

İl ve ilçe müftülüklerinin hediye takdiminin ardından program, Türkiye birincisi Mehmet Ali Sarıtürk'ün Kur'an-ı Kerim tilaveti ile tamamlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?