banner250

banner246

TDV Yurdu öğrencileri geçici barınma merkezinde

Türkiye Diyanet Vakfı Kahramanmaraş Zekiye Muhammet Muhittin Ciğer Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri,  İl Müftülüğü öncülüğünde Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezini ziyaret etti.

Kahramanmaraş Müftülüğü 14.12.2019, 23:37
TDV Yurdu öğrencileri geçici barınma merkezinde

Kahramanmaraş İl Müftü yardımcıRemziye Köroğlu eşliğinde ve İl Göç İdaresinin rehberliğinde gerçekleşen ziyarette İl Müftülüğünün hizmet verdiği alanlar gezildi ve yapılan çalışmalar hakkında öğrenciler bilgilendirildi.

Öğrenciler kampın içerisinde bulunan Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelerek bundan sonra yapılacak programlar üzerinde görüşmeler yaptı. Kur’an-ı Kerim öğrenimi ve hafızlık eğitimi gören öğrencilerle buluşan öğrenciler, Suriyeli misafirleri ziyaret etti.

Ziyarette duygulu anlar yaşayan öğrenciler, sorumluluk bilinciyle milli ve manevi değerlere bağlı olarak her daim Suriyeli çocukların ve gençlerin yanlarında olmak istediklerini ifade etti.

Öğrenciler harçlıklarından biriktirerek hazırlamış oldukları çeşitli hediyeleri barınma merkezi sakinlerine verdi.

Ziyaret boyunca öğrencilere eşlik eden Kahramanmaraş İl Müftü Yardımcısı Remziye Köroğlu ise TDV Yurdunda kalan öğrencilere ve her türlü dini hizmete zemin hazırlayan İl Göç İdaresine teşekkür ederek şöyle konuştu:

Bu yavrularımız sizin nezdinizde sahip oldukları değer kadar bizim içinde aynı değere sahiplerdir. Çünkü çocuklar bir toplumun geleceğidir, geleceğimiz için umuttur. Sizlerin geleceği olan bu yavrular aynı zamanda bizim de geleceğimizdir. Bunu unutmayalım. Resulullah (s.a.s.) şöyle buyuruyor: "Müminin mümine bağlılığı parçaları birbirini tutan bina gibidir." Rabbim sizleri ve bizleri bu imtihanı, dünya ve ahiret kardeşliği içerisinde hayırlı gelecekler inşa ederek kazandırsın inşallah.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?