banner261

banner250

Onikişubat’ta yeni bir Diyanet Gençlik Merkezi daha açıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde gençlere yönelik faaliyette bulunmak üzere ülke genelinde açılan Diyanet Gençlik merkezlerine Kahramanmaraş Onikişubat’ta yenisi eklendi.

Kahramanmaraş Müftülüğü 10.04.2021, 14:55
Onikişubat’ta yeni bir Diyanet Gençlik Merkezi daha açıldı
© Diyanet Haber

Onikişubat İlçe Müftülüğüne bağlı Selahattin Eyyûbi Camii bünyesinde hizmet verecek Diyanet Gençlik Merkezi hizmete açıldı.

Gençlere yönelik dini, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunmak ve gençlerin akranlarıyla bir araya gelmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan Diyanet Gençlik Merkezinin açılış programına Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasında konuşan Müftü Sürgeç, “Yarınlarımız olan gençlerimize böylesine güzel alanları hizmete sunmak onlara yatırım yapmak çok önemli. Yarınına yatırım yapanlar her zaman kazanmışlardır. Bu merkezin gençlere kazandırılmasında büyük emeği olan İlçe Vaizimiz Bünyamin Engizek’e çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Başkan Güngör ise, “Müftülüğümüz çatısı altındaki bu yapılarla gençlerimizin sosyalleşebileceği alanlar oluşturuluyor ve ibadethanelerimizin fonksiyonu artıyor. İlçemize ve hemşerilerimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.
Diyanet Gençlik Merkezi, Onikişubat İlçe Müftüsü Süleyman Yavuz’un yaptığı dua ile hizmete açıldı.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Zahid Gürkan 5 ay önce
Günün hangi saatlerinde açık