banner199

banner103

Moldova vatandaşı Bişa Müslüman oldu

Moldava uyruklu Bişa, araştırmaları sonucunda İslam dinini seçti.

Kahramanmaraş Müftülüğü 13.01.2020, 11:54
Moldova vatandaşı Bişa Müslüman oldu
© Diyanet Haber
banner200

Yaptığı araştırmalar sonucunda Müslüman olmaya karar veren Moldova uyruklu Bişa, Kahramanmaraş Afşin İlçe Müftülüğüne müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirtti.

Almanya’da ikamet eden Moldava uyruklu Bişa için misafir olarak geldiği Afşin’de, İlçe Müftülüğü tarafından “İhtida Merasimi” düzenlendi.

Törene Bişa ile birlikte eşi ve yakınları katıldı.

Afşin İlçe Müftüsü Hayrullah Balta’nın refakatinde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan Bişa, Meryem adını aldı.

İlçe Müftüsü Hayrullah Balta, törende yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Yeni adıyla Meryem hanımı İslamiyet’i seçtiği için tebrik ediyorum. Hür iradesiyle araştırarak bu kararı vermiş. Rabbim hayırlı mübarek eylesin. Getirdiği Kelime-i Şehadet ile adeta yeni doğmuş bir insan gibi tertemiz ve günahsız birisi oldu. İnşallah bundan sonra da İslamiyet’i her daim yaşayarak başkalarına da örnek olacak. Rabbimden bu halini ömür boyu muhafaza etmesini; kendisine ve ailesine de dünya ahiret saadeti diliyorum.”

İlçe Müftüsü Hayrullah Balta, Müslüman olan Meryem’e “İhtida Belgesi” ile birlikte Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (4)
vatandaş vatandaş 6 ay önce
Afşin İlçe Müftülüğünü ve ilçe Müftüsünü tebrik ederim , müslüman olan kardeşimizede Allah her iki cihanda ebedi mutluluk huzur, sağlık, afiyet, iman nasip eylesin.
Feyzullah ÖZDEMİR 6 ay önce
Başta İlçe Müftümüz Hayrullah Balta ve çalışma arkadaşlarına İslam fobinin yükseldiği bugünlerde böyle hayırlı bir işe vesile oldukları için teşekür ederiz.
Vehbi Güneş 6 ay önce
Rabbim doğru yolu bulduktan sonra ebediyete kadar istikamet üzere olabilmeyi bize ve bu kardeşimize nasip ve müesser eylesin
Ramazan Polat 6 ay önce
Ne mutlu müslüman olupta müslüman gibi yaşayana