banner250

banner246

KYK öğrencileri sabah namazında buluştu

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü İlçe Gençlik Koordinatörlüğü KYK Öğrencileriyle sabah namazı buluşması düzenledi.

Kahramanmaraş Müftülüğü 22.01.2019, 11:05
KYK öğrencileri sabah namazında buluştu
© Diyanet Haber

Dulkadiroğlu İlçe Gençlik koordinatörü ve KYK Nuri Pakdil Öğrenci Yurdu Manevi Rehberi Hümeyra Malkoç rehberliğinde, KYK Nuri Pakdil Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler Abdülhamit Han Camii ve Selahattin Eyyûbi Camii’nde sabah namazında bir araya geldi.

Sabah namazlarını eda eden öğrenciler sınav haftası olması hasebiyle de sınavları için de dua ettiler.

Sınav haftası olmasına rağmen yoğun bir katılımla gerçekleşen buluşmanın sonunda din görevlileri tarafından öğrencilere kahvaltı ve çorba ikram edildi.

Namaz sonrası Dulkadiroğlu İlçe Gençlik koordinatörü ve KYK Nuri Pakdil Öğrenci Yurdu Manevi Rehberi Hümeyra Malkoç: “Sabah namazı buluşmalarına 100’ün üzerinde öğrenci katıldığını, üniversiteli gençlerin ahlaki değerlerine katkı sağlamak, final haftası sebebiyle öğrencilerde oluşan sınav stresini azaltmak amacıyla bu etkinlikleri düzenlediklerini ve çok olumlu geri dönüşler aldıklarını, böyle etkinlikleri çoğaltarak daha fazla öğrenciye ulaşmak istediklerini” ifade etti.

       

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)