banner250

banner246

Kahramanmaraş’tan Suriye’ye gönül köprüsü

Kahramanmaraş İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Kahramanmaraş Şubesi koordinesinde hayırseverler tarafından bağışlanan 25 ton un, Suriye’deki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere yola çıktı.

Kahramanmaraş Müftülüğü 01.02.2021, 14:29
Kahramanmaraş’tan Suriye’ye gönül köprüsü
© Diyanet Haber

Kahramanmaraş İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Kahramanmaraş Şubesi iş birliğinde başlatılan yardım kampanyasına hayırseverlerden tam destek gedi.

Kampanya kapsamında temin edilen 25 ton un, Öncüpınar’daki TDV mutfağına gönderildi. 

Öncüpınar’da TDV mutfağı tarafından günlük 40 bin aileye sıcak ekmek ulaştırıldığını kaydeden Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç, "Türkiye Diyanet Vakfının Kilis Öncüpınar’daki mutfağında günlük 85 bin ekmek ve her gün 40 bin aileye sıcak yemek çıkmaktadır. Biz de Kahramanmaraş İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kahramanmaraş Şubesi olarak çorbada bir nebze bizim de tuzumuz olsun istiyoruz. Bugün gönderdiğimiz yardım tırı, İl genelinde 15'inci tır. Bu tırların 11’i gıda, 4’ü ise giyim tırıdır. Bugün gönderdiğimiz tırı hayırsever bir vatandaşımız tek başına karşıladı. Aynı vatandaşımız daha önce iki tır daha un gönderdi. İnşallah her ay bir tır yardım göndermeyi planlıyoruz. Rabbim yapılan ve yapılacak olan tüm yardımları kabul eylesin." dedi.

Konuşmaların ardından un yüklü tır, dualarla Suriye’ye uğurlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?