banner324

banner319

Kahramanmaraş'ta tütün ve tütün ürünleriyle etkin mücadele başlatıldı

banner265

Kahramanmaraş İl Müftülüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde personele yönelik "Tütün ve Tütün Ürünlerinin Zararları" konulu eğitim düzenlendi.

Kahramanmaraş Müftülüğü 16.05.2022, 09:57
Kahramanmaraş'ta tütün ve tütün ürünleriyle etkin mücadele başlatıldı
© DİHA

Kahramanmaraş İl Müftülüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçe müftülüklerinde görevli personele yönelik "Tütün ve Tütün Ürünlerinin Zararları" konulu eğitim düzenlendi.

"Sigarasız Hayat İçin Hep Beraber El Ele" sloganıyla İl Müftülüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime İl Müftü Yardımcısı Remziye Köroğlu ve Müftülük personeli katıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü görevlileri tarafından verilen eğitimde kanser, kalp ve damar tıkanıklıkları olmak üzere birçok hastalığa sebep olan tütün ürünlerinin sadece kullanıcıları değil çevredeki diğer canlıları da olumsuz yönde etkilediğine dikkat çekildi.

Sağlık Müdürlüğü görevlileri, sigara ve ağızotu kullanımının oldukça fazla olduğu Kahramanmaraş'ta vatandaşları bilinçlendirmek için din görevlilerinden destek istedi.

Eğitime katılan personel ise İl Sağlık Müdürlüğü görevlilerine teşekkür ederek mücadeleye destek olacaklarını dile getirdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)