banner297

banner319

Hz. Peygamberi (s.a.s.) bu kez gençler anlattı

banner265

Kahramanmaraş’ta düzenlenen panelde Hz. Peygamberi (s.a.s.) bu kez öğrenciler anlattı.

Kahramanmaraş Müftülüğü 19.12.2018, 11:04
Hz. Peygamberi (s.a.s.) bu kez gençler anlattı
© Diyanet Haber

Kahramanmaraş İl Müftülüğü ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi iş birliğinde “Peygamberimiz ve Gençlikkonulu bir panel düzenlendi.

İlahiyat Fakültesi öğrencisi Ercan Demirbay’ın Kur’an tilavetiyle başlayan panelin açış konuşmasını İl Müftüsü Celal Sürgeç yaptı. 

Müftü Sürgeç: “Peygamber Efendimiz (s.a.s.) gençlere çok önem veriyordu. İslam toplumunun gelişmesinde, şekillenmesinde, İslam’ın yaşanmasında ve yayılmasında gençlere çok önemli görevler vermiştir. Genç sahabelere önemli görevler vererek onları uzak diyarlara göndermiştir. Şimdi Peygamberimizi bir de gençlerden dinleyelim.” dedi.

Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ise “Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen faaliyetler öğrencilerin kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlamaktadır. Üniversite yönetimi olarak öğrenci odaklı faaliyetleri yaygınlaştırmayı amaçlıyor ve bu konuda önemli adımlar atıyoruz. Günümüz dünyasında gençlik birçok sorunla karşılaşıyor. Bu sorunlarımızın çözümü noktasında Kur’an ve Peygamber Efendimizin sünnetini kendimize rehber edinmeliyiz. Peygamberimizin hayatını iyi okumalı, iyi anlamalı onun; hayatın her alanını kapsayan kıymetli hadislerine gereken önemi vermeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Moderatörlüğünü İlahiyat Fakültesi Öğrencisi Selahattin Kolay’ın yaptığı panelde Emel Demirel “Hz. Peygamberin Gençlerle Olan İlişkisi ve Onlara Gösterdiği Özen ve Değer”, Tayyip Dölek “Kur’an Işığında İnsanlığa Model Gençler: Ashab-ı Kehf”, Özlem Sultan Ölker “Gençliğin Günlük Hayatta Karşılaştığı Problemler ve Bunlara Yönelik Çözüm Yolları”, Ayşenur Çelik “Hz. Peygamberin Hanımlara Verdiği Değerler Bağlamında Genç Hanım Sahabeler” ve İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlahiyat Fakültesi Öğrencisi Hayrunnisa Aygör “Gayr-i Müslim Bir Toplumda Müslüman Olarak Kalabilmek” konulu sunum yaptı.

Katılımcılara Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından “Hz. Peygamber ve Gençlik” isimli kitabın hediye edildiği program, öğrencilerin seslendirdiği ilahilerle son buldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)