"Gençler toplumun elindeki cevherlerdir"

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce lise öğrencilerine yönelik kahvaltı programı düzenlendi.

Diyanet Haber
"Gençler toplumun elindeki cevherlerdir"
banner77

Dulkadiroğlu Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü Kadriye Çalık Anadolu Lisesi ve 21. Yüzyıl Toki Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencilerini kahvaltı programında ağırladı.

Programda öğrencilere hitap eden Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç: "İslam dini gençlere çok önem veriyor. Gençler toplumun elindeki cevherlerdir. Bu cevherleri vatana millete faydalı olacak şekilde yetiştirebilmek de bizim en önemli vazifemizdir. Bunun için Diyanet olarak üzerimize çok büyük bir görev düşüyor." dedi.

Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan ise gençlerin kitap okuma alışkanlığı kazanmasının ve çok okumalarının önemine değindi. Bunun sağlanabilmesi için Milli Eğitim ve Diyanet’in iş birliği ve uyum içerisinde çalışması gerektiğini vurguladı.

Dulkadiroğlu Gençlik Koordinatörlüğü görevlileri düzenledikleri kahvaltı programlarıyla gençlere moral ve motivasyon kazandırmayı istediklerini, bu tarz programların sayısını artırarak daha fazla gence ulaşmayı amaçladıklarını ifade ettiler.

Kahvaltı programına öğrencilerin yanı sıra Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, İlçe Müftüsü Davut Polat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt, öğretmenler ve müftülük personeli katıldı.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hanifi HELVACI
Hanifi HELVACI - 5 ay Önce

Başta Davut Polat hocam ve gençlik koordinatörlerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz

SIRADAKİ HABER