banner268

banner250

Diyanet kadına yönelik şiddetle mücadele ediyor

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığının kadına yönelik şiddeti önleme çalışmaları kapsamında il ve ilçe müftülükleri stantlar açarak vatandaşı bilgilendiriyor.

Kahramanmaraş Müftülüğü 25.11.2021, 19:10
Diyanet kadına yönelik şiddetle mücadele ediyor
© DİHA

Kahramanmaraş Valiliği ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledi.

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve beraberindeki heyet, farkındalık oluşturmak amacıyla turuncu atkı ve şemsiyelerle Valilik binası önünden Atatürk Meydanı'na yürüdü.

Müftülük stant açtı

Kahramanmaraş İl Müftülüğü ise etkinlik kapsamında vatandaşları kadına yönelik şiddeti engelleme noktasında bilgilendirmek amacıyla stant açtı.

İl Müftü Yardımcısı Remziye Köroğlu, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü"nün çocukların, kadınların ve tüm insanlığın şiddetten uzak, huzurlu günlere kavuşmasına vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

Standı ziyaret eden vatandaşları kadına yönelik şiddete karşı bilgilendiren Müftülük görevlileri, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan "İslam'da Kadın" isimli kitabı da hediye etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)