banner203

banner250

Bölge birincisi Kahramanmaraş’tan

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle ülke genelinde düzenlenen yarışmalarda bölge elemeleri devam ediyor.

Kahramanmaraş Müftülüğü 11.06.2021, 11:22
Bölge birincisi Kahramanmaraş’tan
© Diyanet Haber

"2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri arasında çeşitli yarışmalar düzenleniyor.

İllerde yapılan elemelerde birinci olan din görevlilerinin katılımıyla bölge finalleri gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda "Hafızlık Yarışması 3. Bölge Finali" gerçekleştirildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen 3. Bölge Erkek Din Görevlileri Hafızlık Yarışması'na; Adana, Osmaniye, Kilis, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin ve Karaman’da birinci olan din görevlileri katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı koordinesinde oluşturulan sınav komisyonunun değerlendirmeleri sonucunda, Kahramanmaraş birincisi olarak yarışmaya katılan Afşin İlçesi Tanır Mahallesi Önder Camii İmam Hatibi Mehmet Akif Çakallı bölge birincisi oldu.

Bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Çakallı'yı başarısından dolayı tebrik eden Kahramanmaraş İl Müftüsü Mustafa Tekin, 13 Eylül 2021 tarihinde Diyarbakır'da gerçekleştirilecek "17. Erkek Din Görevlileri Türkiye Hafızlık Yarışması Finali”nde Çakallı'ya başarılar diledi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
MUSTAFA BAYRAM 2 ay önce
KARDEŞİMİZE BAŞARILAR DİLERİM.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?