banner250

banner246

Bölge birincisi Kahramanmaraş’tan

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle ülke genelinde düzenlenen yarışmalarda bölge elemeleri sürüyor.

Kahramanmaraş Müftülüğü 25.06.2021, 10:09
Bölge birincisi Kahramanmaraş’tan
© Diyanet Haber

"2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığınca imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri arasında çeşitli yarışmalar düzenleniyor.

İllerde yapılan elemelerde birinci olan din görevlilerinin katılımıyla bölge finalleri gerçekleştiriliyor.

Bu doğrultuda "Kadın Din Görevlileri Hafızlık Yarışması 3. Bölge Finali" gerçekleştirildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen 3. Bölge Kadın Din Görevlileri Hafızlık Yarışması'na; Adana, Osmaniye, Kilis, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin ve Karaman’da birinci olan kadın din görevlileri katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı tarafından oluşturulan sınav komisyonunun değerlendirmeleri sonucunda; Kahramanmaraş birincisi olarak yarışmaya katılan Türkoğlu İlçesi Fatih Sultan Mehmet Han 4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğreticisi Zeynep Deniz Oğul bölge birincisi oldu.

Bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Oğul’u tebrik eden Kahramanmaraş İl Müftüsü Mustafa Tekin, 15 Eylül 2021 tarihinde Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek "17. Kadın Din Görevlileri Türkiye Hafızlık Yarışması Finali"nde Kur’an Kursu Öğreticisi Oğul’a başarılar diledi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)