banner331

banner319

Tokyo Camii’nde 'Hatim ve Belge Programı'

Tokyo Camii bünyesinde "Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Temel Aile Bilinci Seminerleri" derslerine devam eden yetişkinler için "Hatim ve Belge Programları" düzenlendi.

Japonya 29.07.2022, 14:17
Tokyo Camii’nde 'Hatim ve Belge Programı'

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Tokyo Camii bünyesinde açılan "Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Temel Aile Bilinci Seminerleri" derslerine devam eden yetişkinler için "Hatim ve Belge Programları" düzenlendi.

Düzenlenen ilk programda Türk, Japon, Uygur ve Özbek gibi farklı milletlerden oluşan öğrenciler Kur’an-ı Kerimi öğrenerek hatmetmenin mutluluğunu yaşadı. Tokyo Camii din görevlileri Muhammet Rıfat Çınar ve Selma Çınar tarafından verilen derslerde Kur’an-ı Kerimi öğrenerek hatmedenler belge aldı.

Öte yandan Tokyo Camii bünyesinde dördüncüsü düzenlenen "Temel Aile Bilinci Seminerleri"ne katılanlar için de "Belge Programı" düzenlendi.

Japon vatandaşlarına özel olarak düzenlenen ve on iki dersten oluşan seminerlere yaklaşık 50 Japon vatandaşı kadın katıldı.

Din Görevlisi Selma Çınar tarafından verilen seminerler yine Din Görevlisi Mine Candaş tarafından Japoncaya tercüme edilerek katılımcılara aktarıldı.

Programlar katılımcılara hediye ve belgelerinin takdiminin ardından sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)