banner203

banner250

Prof. Dr. Köse: Aile nezaket, zarafet ve ihsan üzerine kuruludur

İzmir İl Müftülüğü tarafından 2019 yılı Mevlid-i Nebi Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle "Peygamberimiz ve Aile" konulu program düzenlendi.

İzmir Müftülüğü 11.11.2019, 22:53
Prof. Dr. Köse: Aile nezaket, zarafet ve ihsan üzerine kuruludur
© Diyanet Haber

Karabağlar Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen program İl Müftülüğü tasavvuf musikisinin dinletisinin ardından Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.  Ardından Program İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan’ın selamlama konuşmasıyla devam etti.

İl Müftüsü Balkan, Diyanet İşleri Başkanlığınca 2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftası temasının "Peygamberimiz ve Aile" olarak belirlendiğini anımsatarak, Ülkemizin her İlinde, İlçesinde ve dünyanın birçok bölgesinde peygamber efendimizi daha iyi tanımak, tanıtmak ve onun sevgisini canlı tutmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendiğini kaydetti.

"Peygamberimiz ve Aile" konulu bir konferans veren İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2019 yılı için belirlediği temayı aile üzerine kurmasını çok önemli bulduğunu aktardı.

Rektör Köse, bir aile reisi olarak Peygamber Efendimizin aile hayatından bahsederek, Hz. Peygamber (s.a.s.) ve aile hayatının örnek alınması gerektiğini söyledi.

“Aile nezaket, zarafet ve ihsan üzerine kuruludur. Bundan karşılıklı sevgi doğar, huzur doğar, sekinet doğar. Aile toplumun temel taşıdır. Toplumun aile yapısı ne kadar sağlam olursa, o toplum da o kadar güçlü olur.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?