banner203

banner250

Müftülük gençlerle sabah namazında buluştu

İzmir Bornova ve Çeşme ilçe müftülükleri, gençlere yönelik “Mevlid-i Nebi” programları düzenledi.

İzmir Müftülüğü 19.10.2021, 11:58
Müftülük gençlerle sabah namazında buluştu
© Diyanet Haber

Bornova ve Çeşme ilçe müftülüklerince “Mevlid-i Nebi Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen programlarda İzmir İl Müftüsü Salih Sezik gençlerle bir araya geldi.

Bornova

Bornova İlçe Müftülüğünce Hüseyin İsabey Camii’nde gerçekleştirilen programda İzmir Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Ahmet Şamil Ok’un kıldırdığı sabah namazının ardından kısa bir konuşma yapan İl Müftüsü Sezik, gençlerin ve cami cemaatinin Mevlid Gecesi’ni tebrik etti.

Programa İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İl Müftüsü Salih Sezik, İzmir Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Ahmet Şamil Ok, Bornova İlçe Müftüsü Mesut Harmancı ve çok sayıda genç ile vatandaşlar katıldı.

Cami çıkışında çorba ikramında bulunuldu.

Çeşme

Çeşme İlçe Müftülüğü “Mevlid-i Nebi Haftası” etkinlikleri kapsamında gençlere yönelik program düzenledi.

Alaçatı Çakabey Gençlik ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa İzmir İl Müftüsü Salih Sezik ve İl Müftü Yardımcısı Mehmet Çoban ile Çeşme İlçe Müftüsü Murat Yılmaz katıldı.

“2021 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası” teması olan “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” konulu sohbet eden İl Müftüsü Sezik, gençlere Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s.) örnek ahlakından ve gençlerle olan ilişkilerinden örnekler verdi.

Program sonunda Çeşme İlçe Müftülüğü öğrencilere ikramlarda bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?