banner250

banner255

Hafızlık yarışması Türkiye birincisi İzmir'den

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur’an kursu öğrencileri arasında düzenlenen hafızlık yarışmasının Türkiye finali gerçekleştirildi.

İzmir Müftülüğü 19.03.2021, 01:04
Hafızlık yarışması Türkiye birincisi İzmir'den
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Türkiye geneli Kur'an kursları arası düzenlenen Hafızlık Yarışması’nın Türkiye finali yapıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen Türkiye finalinde, bölgelerinde birinci olan hafızlar Türkiye birinciliği için ter döktü.

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucunda, kızlar kategorisinde yarışmaya Ege Bölge birincisi olarak katılan Karabağlar Şüheda Kız Kur’an Kursu öğrencisi Reyhan Sude Karakaya Türkiye birincisi oldu.

Türkiye birincisi Hafız Reyhan Sude Karakaya’yı tebrik eden İl Müftü Vekili Metin Akbaş ,’’Özellikle Kur’an Kursu-Okul işbirliğine dayalı Hafızlık Projesinden böyle bir başarı hikayesi çıkmış olması ve öğrencimizin ilimize böylesine ayrıcalıklı bir Türkiye birinciliği getirmesi büyük bir gurur ve sevinç vesilesidir. Ayrıca il ve bölge olarak bu ulvi heyecanı yaşamamıza sebep olan öğrencimizin hocası Fatma Yeşil’i ve kurs yöneticilerini tebrik ederim.’’ dedi.

Reyhan Sude Karakaya’nın ailesini de tebrik edip sevinçlerine ortak olan İl Müftü Vekili Metin Akbaş, Hafız Karakaya’ya hediye takdiminde bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (8)
Burhan bayındırcı 5 ay önce
Mübarek olsun kardeşim Allah sayilarinizi artırsın
Hafız 5 ay önce
Allah hayırlı mübarek eylesin
Melike 5 ay önce
Hafızamızı tebrik ediyorum bir ömür boyu Kur'an'ın seni muhafaza etmesi duasıyla...senden hocandan anne babandan ve seni yetiştiren herkes Allah gani gani razı olsun...dünya ve ahiret yolculuğun mübarek olsun..
Murat MOR 5 ay önce
Rabbim hafızlığını kıyamete kadar muhafaza etmeyi nasip eylesin.
Ilhan akdemir 5 ay önce
Helal olsun allahim sayilarinizi artirsin o kadar gururlandim ki kendi kizim olsa anca bukadar sevinirdim
Canan Adıgüzeller 5 ay önce
maşşAllah tebrikler
hüseyin uzun karşıyaka 5 ay önce
sa maşAllah hafızım tebrik ederim hafize evlat rabbim yaşıyan taşıyan hafız eylesin
Firdevs Bor 5 ay önce
Maşallah berakellah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?