banner203

banner250

Bölge birincisi İzmir'den

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelindeki Kur’an kursu öğrencileri arasında düzenlenen Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nın "Ege Bölge Finali" gerçekleştirildi.

İzmir Müftülüğü 05.03.2021, 15:24
Bölge birincisi İzmir'den
© Diyanet Haber

Diyanet işleri Başkanlığı tarafından her yıl Türkiye geneli Kur’an kursları arasında düzenlenen Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nın "Ege Bölge Finali" yapıldı.

Bölge finaline; İzmir, Denizli, Kütahya ve Aydın il birincileri katıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen yarışmada komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucu yarışmaya İzmir’den katılan Karabağlar Şüheda Kız Kur’an Kursu öğrencisi Reyhan Sude Karakaya birinci oldu.

Bölge birincisi olan Karakaya, 17 Mart 2021 tarihinde düzenlenecek Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Hafız Karakaya’yı tebrik eden İl Müftü Vekili Metin Akbaş, "Kur’an Kursu-Okul İşbirliğine Dayalı Hafızlık Projesi'nden böyle bir başarı hikayesi çıkmış olması ve öğrencimizin İlimize böylesine ayrıcalıklı bir birincilik getirmesi büyük bir gurur ve sevinç vesilesidir. Böylelikle hafızlık proje okulları meyvesini İlimizde de vermiş oldu. Kerim Kitabımız Kur’an’a yaptıkları bu hizmetten dolayı öğrencimizin ailesini, hocasını ve kurs yöneticilerini tebrik ederim. Hafızımız Reyhan Sude’nin Türkiye finalinde İlimizi en iyi şekilde temsil edeceğine olan inancımız tamdır." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)