banner324

banner319

Zeytinburnu'nda 25 hafız mezun oldu

banner265

İstanbul Zeytinburnu İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 25 öğrenci için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

İstanbul Müftülüğü 27.05.2022, 12:42
Zeytinburnu'nda 25 hafız mezun oldu
© DİHA

Zeytinburnu İlçe Müftülüğü Seyyid Nizam Kız Kur'an Kursu'nda eğitimini tamamlayarak Diyanet İşleri Başkanlığınca uygulanan Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarılı olan 25 öğrenciye düzenlenen törenle hafızlık belgeleri takdim edildi.

 Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen merasime Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin katıldı.

Burada katılımcılara hitap eden Şahin, hafızlığın önemine dikkati çekerek hafızlığın devamlılığına vurgu yaptı.

İlçe Müftüsü Mehmet Münip Şallıoğlu ise “Zeytinburnu'nda hafızlık müessesesinin Müftülük çatısı altında ve kurumsal olarak yapılması çok önemlidir. 2020 yılı başında açılan bu kursta yetişen ve ilçede ilk defa yapılan bir icazet merasimiyle taçlandırılması ise hepimiz için çok kıymetlidir.” dedi.

İcazet programına Zeytinburnu Kaymakamı Zekeriya Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, Edirne İl Müftü Yardımcısı Zeynep Kaya Demirtaş, Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Hacer Akın, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Program sonunda hafızlara hafızlık belgeleriyle birlikte çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)