banner250

banner246

Yedi Yaşındayım, Namaza Başlıyorum

İstanbul Çekmeköy İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, “Yedi Yaşındayım, Namaza Başlıyorum” projesi kapsamında 300 çocuk ile 500 veliyi bir araya getirdi.

İstanbul Müftülüğü 03.01.2020, 11:37
Yedi Yaşındayım, Namaza Başlıyorum
© Diyanet Haber

Çekmeköy İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce Fatih Sultan Mehmet Camii’nde düzenlenen “Yedi Yaşındayım, Namaza Başlıyorum” programına, 300 çocuk ve 500 veli katıldı.

Sabah kahvaltısıyla başlayan program; Nasrettin Hoca, Hacivat-Karagöz, kukla gösterileri ve ilahilerle devam etti.

Öğle namazından önce öğrencilere namazla ilgili kısa bilgilendirme yapıldı, daha sonra cemaatle öğle namazı kılındı.

Öğle namazının ardından programa katılan çocuklara çikolata, şeker, balon ve üzerinde “Gözümün Nuru Namaz” yazılı tişört, tesbih, Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından “Abdest ve Namaz Boyama Kitabı”, başörtüsü ve takke hediye edildi.

Çekmeköy Müftülüğü İlçe Gençlik Koordinatörü Bilal Aydemir, “Soğuk demeden, yağmur demeden bizlere Fatih’in şehri İstanbul’umuz’da tarihi bir gün yaşattığınız için başta sizlere gönülden teşekkür ederiz.” dedi.

Aydemir şöyle devam etti:

“Bizim için duygu ve anlam yüklü bir gündü. Bugün buradan çocuklarımızın, cami ve mutluluk kelimelerinin etkisiyle ayrıldıklarına inanıyorum. Burada çocuklarımıza vermiş olduğumuz tişörtler eskir, balonlar patlar, çikolata, şeker biter ama bu iki kelimenin çocuklarımıza verdiği etki bir ömür boyu sürer.

Bu tarihi gün ailelerin, bizlerin, evlatlarımızın namaza olan hassasiyetinin artmasına, cami ile bağımızın güçlenmesine vesile olsun.”

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (10)
Cebrail YAKIŞIR 1 yıl önce
Değerli Bilal hocamı ve emeği geçenleri tebrik ediyorum.Geleceğimizi inşa edecek olan evlatlarımızada Rabbim Sağlık ve sohhat versin.Başarılar diliyorum
Şevket Keskinsoy 1 yıl önce
Çok güzel bir konuya değin mis siniz ALLAH razi olsun ne olur devam edin
Ramazan Gür 1 yıl önce
Bilal Aydemir hocamızın çalışma ve gayretlerini takdirle takip ediyorum.Program bittikten sonra torunumun ifadesi aynen şöyleydi;dede,evimizi satıp caminin karşısındaki eve taşınalım.Ben her zaman bu camiye gelmek istiyorum dedi.Yedi yaşındaki çocuğun intibasi bu.Hocamız diğer hocalara örnek olsun İnşAllah.
Mustafa topcu 1 yıl önce
Çok yararlı bir program oldu Allah Bilal Hocamızdan ve emegi geçen herkezden razı olsun
Erkan EKİNCİ 1 yıl önce
Değerli Hocam Allah muvaffakiyetler versin, ilminizi arttırsın.
Zeynep ciftci 1 yıl önce
Bilal aydemir hocamıza nekadar teşekkür etsek azdır büyük küçük yaşlı genç demeden bütün insanlar için canla başla din eğitimi çalışmasını taktir ediyorum bütün cami imamlarına örnek olsun Allah başımıza boyle imamlar getirmeyi nasip etsin Allah razı olsun Bilal hocamızdan.
Zahit yiğit 1 yıl önce
Çok değerli Bilal Aydemir hocamıza burdan teşekkürlerimizi sunuyoruz ALLAH ondan razi olsun RABBİM Bilal hocam gibilerinin sayılarını arttırsın
Adem ırakın 1 yıl önce
Bilal hocamdan Allah razı olsun tüm camii hocalarımıza örnek olsun inşAllah ümmeti Muhammed e hizmet edecek nesiller yetiştirmeyi cümlemize rabbim nasip etsin inşAllah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?