banner297

banner319

Ukrayna vatandaşı Karaivan Müslüman oldu

banner265

Ukrayna vatandaşı Tetiana Karaivan,  İstanbul Eyüpsultan İlçe Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

İstanbul Müftülüğü 04.04.2022, 15:31
Ukrayna vatandaşı Karaivan Müslüman oldu
© DİHA

Müslüman olmak istediğini belirterek Eyüpsultan İlçe Müftülüğüne başvuran Ukrayna vatandaşı Tetiana Karaivan için “İhtida Merasimi” düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan merasimde İslam dininin temel esaslarına dair bilgiler veren İlçe Müftüsü Basri Bektaş, “Ramazan ayı arifesinde İslam dinini kabul eden kardeşimizi tebrik ediyorum. Bir gün Allah Resulünün yanına bir sahabe gelir ve ‘Ey Allah’ın Resulü bana öyle bir nasihat ver ki sizden sonra kimseye bu din hakkında bir soru sormama gerek kalmasın’ diye sorar. Efendimiz, ‘Allah’a inandım de, sonra da dosdoğru ol!’ cevabını verir. Hepimiz iman ettiğimiz Allah bize neyi emrediyorsa onu hakkıyla yerine getirelim ve aynı şekilde Rabbimiz bizi neyden alıkoyuyorsa ondan uzak duralım”. dedi.

Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan Karaivan “Amira” ismini aldı.

Psikolog olduğunu ve Müslüman olmasına Rus uyruklu bir arkadaşının vesile olduğunu ifade eden Amira, “Müslüman olan arkadaşlarımın yaşantısından etkilenerek İslam dinini araştırmaya başladım. Ve araştırmalarım sonucunda Müslüman olmaya karar verdim.” diye konuştu.

İlçe Müftüsü Bektaş, Amira’ya "İhtida Belgesi" ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan Kur'an-ı Kerim meali ve çeşitli kitaplar hediye etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)