banner203

banner222

Türkiye Diyanet Vakfı engellilere umut oldu

İstanbul Sarıyer İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi iş birliğinde, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" dolayısıyla ihtiyaç sahibi hasta, engelli ve yaşlılara tekerlekli sandalye hediye edildi.

İstanbul Müftülüğü 03.12.2020, 14:58
Türkiye Diyanet Vakfı engellilere umut oldu
© Diyanet Haber

Sarıyer İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi iş birliğinde, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" dolayısıyla ihtiyaç sahibi hasta, engelli ve yaşlılara tekerlekli sandalye hediye edildi.

İlçe Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi Başkanı Oğuzhan Kadıoğlu, engelli vatandaşların yaşadıkları sıkıntıları bir nebze olsun hafifletebilmek amacıyla çalışma başlattıklarını söyledi.

Her bireyin bir engelli adayı olduğunu hatırlatarak, toplumda yaşadıkları her türlü zorluğa göğüs geren ve hayata tutunmaya çalışan engelli vatandaşlara Türkiye Diyanet Vakfı olarak destek olmaya çalıştıklarını kaydeden Kadıoğlu, "sadece bir gün değil her zaman" engelli vatandaşların yanında olmaya gayret gösterdiklerini söyledi.

Engelli vatandaşların, toplumun vazgeçilmez bir parçası olduğunun bilincinde olduklarına dikkati çeken Kadıoğlu, şöyle devam etti:

"Her zorda kalan mazlum ve mağdurun yanında yer alan, ihtiyaç sahibinin elinden tutan hayırseverlerimizin desteği ile 14 engelli aracı temin ettik. Bunların 12 tanesini İstanbul Üniversitesi Çapa Onkoloji Enstitüsü’ne bağışladık. Burada tedavi gören hastalarımızın ihtiyacı olduğu bilgisini aldık ve hayırseverlerimizin katkıları ile aldığımız engelli araçlarının bir kısmını, Temel Onkoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hatice Bilge’ye teslim ettik. Yapılan yardımlardan dolayı çok memnun oldular ve hayırseverlerimize teşekkürlerini ilettiler. Kalan 2 aracı da gönüllülerimizle birlikte belirlediğimiz ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza hediye ettik. Araçları görünce çok mutlu oldular. Daha rahat dışarı çıkabilecek olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadılar. Ayrıca 2 adet elektrikli hasta yatağını, yine belirlediğimiz ihtiyaç sahibi ailelere hediye ettik. Onlara bu mutluluğu yaşatan hayırseverlerimizden Allah razı olsun." 

Kadıoğlu, Sarıyer Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi olarak, ihtiyaç sahibi her bireye yardım ulaştırmanın gayreti içerisinde olduklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)