banner250

banner203

Tebessüm Çarşısı ihtiyaç sahiplerine umut oldu

İstanbul Bayrampaşa İlçe Müftülüğüne bağlı Kuru Gıda (Mega Center) Camii bünyesinde oluşturulan "Tebessüm Çarşısı", ihtiyaç sahiplerine umut oldu.

İstanbul Müftülüğü 03.03.2021, 12:25
Tebessüm Çarşısı ihtiyaç sahiplerine umut oldu
© Diyanet Haber

Bayrampaşa İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Bayrampaşa Şubesi, Kuru Gıda (Mega Center) İşletme Yönetimi ve Kuru Gıda Camii iş birliğinde "Her İyilik Tebessümdür" projesi hayata geçirildi.

Hayırseverlerle ihtiyaç sahiplerini buluşturmak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, Kuru Gıda Camii’nde "Tebessüm Çarşısı" oluşturuldu.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.s.); "Tebessüm sadakadır." hadis-i şerifinden yola çıkılarak oluşturulan "Tebessüm Çarşısı", ihtiyaç sahiplerine umut oldu.

"Tebessüm Çarşısı", ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaç duydukları malzemeleri ücretsiz olarak temin etmelerine imkân sağlıyor.

Çarşıya gelemeyen yaşlı veya kronik rahatsızlığı olan ihtiyaç sahiplerinin yardımına ise din görevlileri ve TDV gönüllüleri yetişiyor.

Kuru Gıda Camii İmam Hatibi Hüseyin Biral koordinesinde din görevlileri ve TDV gönüllülerinden oluşan ekip, tespit edilen ihtiyaç sahibi aileleri evlerinde ziyaret ederek gıdadan giysiye kadar ihtiyaç duydukları malzemelerin yer aldığı paketleri ve market alışveriş kartlarını teslim ediyor.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (7)
Ramazan Yılmazlar 5 ay önce
Hayırlı olsun
Nurullah BİRAL 5 ay önce
Rabbim bu yolda sizleri daim eylesin, hayra vesile olanlar hayır yapan gibidir buyuruyor Hz. Muhammed S.A.V. Efendimiz. Rabbim hayrınızı kabul eylesin inşaAllah.
Osman 5 ay önce
Bu hayırlı ve bereketli hareket, başta müftülerimiz, diyanet çalışanlarımız ve toplumun liderliğini misyon edinmiş diğer imamlarımıza örnek olur İnşAllah. Demek ki ihlas samimiyet ve gayret olunca oluyormuş.
Musab bin Umeyr 5 ay önce
Zor günlerin adamı çevreye tebessümü yetmez diyerek tebessüm çarşısınıda açtı
Ne diyim wAllah helal olsun adamın hası kaymağı
Mustafa yıldırım 5 ay önce
HAYIRLI BEREKETLİ ÇALIŞMALAR DİLİYORUM.
seyfullah serenli 5 ay önce
Hocalarımın gayret ve fedakarlıklarına şahidim.Meslektasları olarak kendileriyle gurur duyuyorum.
Hüseyin Biral 5 ay önce
Bizde Seyfullah Serenli hocamların hayırlı işlerine şahit olanlardanım
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?