banner324

banner319

TDV'den kimsesizler yararına kermes

banner265

İstanbul Sancaktepe İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sancaktepe Şubesi iş birliğinde kimsesiz ve yetim çocuklar yararına hayır kermesi düzenlendi.

İstanbul Müftülüğü 20.05.2022, 11:45
TDV'den kimsesizler yararına kermes
© DİHA

Sancaktepe İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Sancaktepe Şubesi iş birliğinde kimsesiz ve yetim çocuklar yararına hayır kermesi düzenlendi.

TDV Sancaktepe Şubesi Kadın Kolları organizesinde gerçekleştirilen kermesin açılışında konuşan Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, "Devletimizin bütün kurumlarıyla vatandaşlarımızın yanındadır ancak sivil toplum kuruluşları da bu manada devletimize katkıda bulunarak bu tür faaliyetlerle çok güzel örnekler olmaktadır." dedi.

Yapılan faaliyetin başkalarına da örnek olması gerektiğini ifade eden Kaymakam Karakaya, TDV Kadın Kolları gönüllülerine teşekkür etti.

İlçe Müftüsü ve TDV Şube Başkanı Muammer Turan ise "Hayır ve infak duygusu inançlarımızdan kaynaklanmaktadır. Muhtaç ve kimsesizlere yardım etmek de milletimizin en önemli vasıflarından birisidir. Düzenlediğimiz bu kermesin asıl gayesi kalbimizdeki merhamet, yardımlaşma ve sorumluluk bilincinin yeniden hatırlatmaya yöneliktir." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile kermesin açılışı gerçekleştirildi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)