banner250

banner246

Lise öğrencileri Manevi Gençlik Kampı’nda buluştu

İstanbul Çekmeköy Müftülüğü, “Günahsız Bir Gün, Manevi Gençlik Kampı” adı altında 11 farklı liseden 30 öğrenciyi kamp programında buluşturdu.

İstanbul Müftülüğü 24.01.2020, 15:39
Lise öğrencileri Manevi Gençlik Kampı’nda buluştu
© Diyanet Haber

İstanbul Çekmeköy Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, “Günahsız Bir Gün, Manevi Gençlik Kampı” adı altında 11 farklı liseden 30 öğrencinin katılımıyla kamp programı düzenledi.

İlçe Gençlik Koordinatörü Bilal Aydemir'in koordinesinde düzenlenen “Manevi Gençlik Kampı”, öğle namazı ile başladı ve gün boyu devam etti.

Gün boyu devam eden kamp programı kapsamında beş vakit namaz cemaatle kılındı, sohbetler yapıldı.

Ayrıca futbol, okçuluk, film saati, zekâ oyunları gibi etkinliklerle çeşitli ikramların da yer aldığı kamp programına öğrencilerin ilgisi yoğundu.

Profesyonel olarak spor hayatını sürdüren iki antrenör, okçuluk sporunun tarihi serüveni hakkında gençlere bilgi verildi.

Gençler de ok atarak uygulamalı bir şekilde okçuluk sporunu yakından tanıma imkânı buldu.

Okçuluk sporu ile ilgili anlatılan konular kapsamında yöneltilen sorulara doğru cevap veren üç kişiye, günün anısına ok hediye edildi.

Diyanet Haber’e kamp programı ile ilgili açıklamalarda bulunan ve Günahsız Bir Gün Manevi Gençlik Kampı’nın 5. sini düzenlediklerini ifade eden İlçe Gençlik Koordinatörü Bilal Aydemir, haftalık sohbet ve kaynaşma buluşmalarının, aylık olarak kamp programları şeklinde yatılı olarak devam ettiğini belirterek şöyle devam etti.

“Gençlerimiz günaha girmeden de mutlu, eğlenceli, keyifli bir günün geçirilebildiğine şahit oldular. Toplumumuzdaki bireylerin yalnızlaştığı, tek çatı altında bile kendi odalarına çekilip yalnızlaşan aile fertlerinin bulunduğu günümüzde, birliğin beraberliğin ne kadar önemli olduğunu gördüler.

Cemaatle namaz kılmanın, manevi sohbete katılmanın, ilim meclisinde bulunmanın sosyal faaliyetlere engel olmadığını; aksine bir plan çerçevesinde hem ibadetlere hem de sosyal faaliyetlere vakit ayrıldığında kişinin hayatının daha da bereketlendiğini, güzelleştiğini idrak ettiler.

Okul derslerinin ve sınav streslerinin yorgunluğunu bu şekilde unutamayacakları özel bir günde atmış oldular.

Bu buluşma ve programlardaki amaçlarımızdan birisi de farklı özellikteki, farklı düşüncelerdeki ve farklı liselerdeki gençlerin aynı düşünce içerisinde bulundukları zaman nasıl bir bütün olunduğuna ve farklı zenginlikler ortaya çıktığına şahit olunuyor. Bereketli bir kaynaşma programı oldu.”

“Günahsız Bir Gün Manevi Gençlik Kampı” sabah namazının cemaatle kılınmasının ardından kahvaltı ikramı ile tamamlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)