banner250

banner203

Kuzeninden etkilenen Ukrayna uyruklu genç İslam'ı seçti

İstanbul’da yaşayan Ukrayna uyruklu Dıana Choban, Ataşehir İlçe Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

İstanbul Müftülüğü 13.04.2021, 23:49
Kuzeninden etkilenen Ukrayna uyruklu genç İslam'ı seçti
© Diyanet Haber

Müslüman olmak istediğini belirterek Ataşehir İlçe Müftülüğüne başvuran Ukrayna uyruklu Dıana Choban (25), Ataşehir Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Dıana için Ataşehir Müftülüğünde "İhtida Merasimi" düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende İlçe Müftüsü Şakir Pinal, Dıana'ya İslam dininin temel esasları ile ilgili bilgiler verdi.

Merasim Dıana’nın Kelime-i Şehadet getirmesinin ardından yapılan dua ile tamamlandı.

Müslüman olduktan sonra "Didar" adını alan Dıana, Müslüman olan kuzeni İnna Cholak’ tan etkilenerek İslam dinini araştırdığını ve Müslüman olduğundan dolayı çok mutlu ve heyecanlı olduğunu ifade etti.

Didar’ı ve hidayetine vesile olan arkadaşını tebrik eden İlçe Müftüsü Pinal, Didar’a  "İhtida Belgesi" ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çeşitli kitaplar hediye etti. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (2)
GÜL POTUK 4 ay önce
Ş0kürler olsun müslumanlar gıttıkce çoğalıyor dahada artacak inşAllah kardeşlerımizi tebrık edıyorum hoşgeldınız islam dinine hayırlı uğurlu olsun ne mutlu muslumanlığı seçenlere
Kara Veli 4 ay önce
Rabbim sayılarını artırsın!
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?