banner250

banner246

Kur'an’ı anlama programını tamamlayan öğrencilere belgeleri verildi

İstanbul Pendik İlçe Müftülüğünce Kur’an kurslarında eğitim gören hafızlık öğrencilerine yönelik, "Kur'an-ı Kerim'i Anlama Programı" düzenlendi.

İstanbul Müftülüğü 03.07.2021, 14:13
Kur'an’ı anlama programını tamamlayan öğrencilere belgeleri verildi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca, hafızlık eğitimini başarıyla tamamlamış Kur'an kursu öğrencilerinin, temel düzeyde Arapça öğrenmelerine ve Kur'an'ın anlam dünyasına vakıf olmalarına katkı sağlamak amacıyla hazırlanan "Kur'an'ı Anlama Temel Öğretim Programı" kapsamında Pendik İlçe Müftülüğünce düzenlenen eğitim tamamlandı.

İlçe Müftülüğüne bağlı Şeyhli Tuba Kur’an Kursu’nda eğitim gören ve Kur’an-ı Anlama Temel Öğretim Programını başarıyla tamamlayan hafız öğrenciler için “Belge Takdim Töreni” düzenlendi.

Şeyhli Tuba Kur’an Kursu’nda üç yıldır Kur’an’ı Anlama Temel Öğretim Programının uygulandığını hatırlatan İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, “Kur’an hafızı olmak kadar Kur’an’ı anlamak da büyük önem arz etmektedir. Hazırlanan eğitim programı ile bu yolda önemli bir mesafe kat eden ve uygulanan programı başarıyla tamamlayan hafız öğrencilerimizi, ailelerini ve hocalarını tebrik eediyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından Kur'an-ı Kerim'i Anlama eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilere belgeleri verildi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Yüsra 3 hafta önce
Kursumuza teşrifleriyle ve hitabıyla bizleri mesud eden Sayın Musa Bilgiç hocamız'a teşekkürlerimizi sunarız. İlme ve ilim talebesine verdiği değerden ötürü Allah hocamızdan ebeden razı olsun.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?