Kendileri küçük ama yürekleri çok büyük

İstanbul Beylikdüzü Müftülüğü’ne bağlı Hacı Sacit Ateş Yatılı Erkek Hafızlık Kur’an Kursu öğrencilerinden Yemenli kardeşleri için duygulandıran yardım. 

Kendileri küçük ama yürekleri çok büyük

Hacı Sacit Ateş Yatılı Erkek Hafızlık Kur’an Kursu öğrencilerine Yemen’deki durum hakkında bilgilendirme yapıldı.  

Fotoğraflarla İslam dünyasının genel durumu, Yemen’deki çocukların çektiği sıkıntılar ve açlıkla mücadeleleri anlatıldı. Yaşanan sıkıntılardan etkilenen öğrenciler, İslam dünyasında meydana gelen olaylara duyarsız kalamadı ve harçlıklarını Yemen’deki kardeşlerine gönderdi. 

Küçük hafızların bu duyarlılığının kendilerini de duygulandırdığını belirten Kur’an kursu yöneticisi Kurra Hafız Davut Okumuş; “Kendileri küçük ama yürekleri çok büyük. Birçok insanın Yemen’deki olaylara duyarsız kaldığı biliyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde İstanbul Müftülüğü ve Beylikdüzü Müftülüğü himayesinde hizmet vermeye devam eden kursumuzda sadece kendi milleti için hizmet edecek nesiller değil, tüm Müslümanları kardeş bilecek, küçücük bedenlerine büyük yürekleri sığdırabilecek nesiller yetişiyor” dedi. 

Sacit Ateş Kur’an Kursu öğrencileri geçtiğimiz yıl 15 Temmuz hatıra paralarını kumbarasında biriktirerek Afrin’de mücadele veren Mehmetçiklere yollamıştı. 


 

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet avsar
Mehmet avsar - 5 ay Önce

Selamın aleyküm Allah CC sebep olan herkesten Allah razı olsun Allah CC sayıların i artırsın amin amin amin

Murathan özbayrak BU KURSUN ÖĞRENCIYIM
Murathan özbayrak BU KURSUN ÖĞRENCIYIM - 5 ay Önce

Allah razı olasun ama.YEMENDEKİ kardeşlerimiz için az bile

Halil GOKCEK
Halil GOKCEK - 5 ay Önce

Tebrik ediyorum.Diger insanlara da örnek ve emsal teşkil etmesini bekliyorum

Ahmet köse ŞÜHEDA Kuran Kursu Yöneticisi.
Ahmet köse ŞÜHEDA Kuran Kursu Yöneticisi. - 5 ay Önce

Can HAFIZLARIMIZI bu güzel örnek davranışlarından dolayı tebrik ediyorum.Onlari yönlendiren değerli hocalarımı kutluyorum.Hafizlik gibi kudsi bir davaya gönül vermiş çocuklarini KuranKursuna yönlendiren ebeveynlerine binler dua ediyorum.

SIRADAKİ HABER